Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Poszukiwana zgłosiła się na komisariat. Szukała podwózki do zakładu karnego

05.12.2018 14:19
xxx wiadomosci

W Szczytnie na komisariat policji zgłosiła się kobieta, która szukała transportu do zakładu karnego w Grudziądzu. Okazało się, że miała tam odsiedzieć zasądzony wyrok pozbawienia wolności. Policjanci zatrzymali ją i dowieźli do więzienia.

Poszukiwana zgłosiła się na komisariat. Szukała podwózki do zakładu karnego fot. Shutterstock

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

– Przepraszam, o której odjeżdża ostatni pojazd do Grudziądza? – z takim pytaniem do funkcjonariuszy w Komendzie Powiatowej Policji ze Szczytna zwróciła się we wtorek 58-letnia kobieta. Jak się okazało, tzw. okazji szukała, ponieważ otrzymała z sądu informację, że najbliższych osiem miesięcy ma spędzić w zakładzie karnym. Policjanci ustalili, że 58-latka zasądzoną karę pozbawienia wolności otrzymała za przestępstwo znęcania się nad rodziną.

Jak poinformowała PAP w środę rzeczniczka policji w Szczytnie Ewa Szczepanek, zatrzymana kobieta znana jest szczycieńskim policjantom, ponieważ podejmowali wobec niej wcześniej interwencje.

Dyżurny, do którego przyszła kobieta z prośbą o „podwózkę”, poprosił policjanta dzielnicowego o sprawdzenie w policyjnym systemie danych kobiety. Wtedy to okazało się, że 58-latka jest poszukiwana do odbycia kary ośmiu miesięcy pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo znęcania się nad rodziną.

Kobieta została zatrzymana w policyjnej izbie zatrzymań na noc. A w środę policjanci faktycznie zorganizowali dla niej konwój do Grudziądza.

– Była to osoba poszukiwana i obowiązkiem policjantów było jej zatrzymanie i doprowadzenie do zakładu karnego – wyjaśniła rzeczniczka.

RadioZET.pl/PAP/BM

Oceń