Poszukiwana zgłosiła się na komisariat. Szukała podwózki do zakładu karnego

Redakcja
05.12.2018 14:19
Poszukiwana zgłosiła się na komisariat. Szukała podwózki do zakładu karnego
fot. Shutterstock

W Szczytnie na komisariat policji zgłosiła się kobieta, która szukała transportu do zakładu karnego w Grudziądzu. Okazało się, że miała tam odsiedzieć zasądzony wyrok pozbawienia wolności. Policjanci zatrzymali ją i dowieźli do więzienia.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

– Przepraszam, o której odjeżdża ostatni pojazd do Grudziądza? – z takim pytaniem do funkcjonariuszy w Komendzie Powiatowej Policji ze Szczytna zwróciła się we wtorek 58-letnia kobieta. Jak się okazało, tzw. okazji szukała, ponieważ otrzymała z sądu informację, że najbliższych osiem miesięcy ma spędzić w zakładzie karnym. Policjanci ustalili, że 58-latka zasądzoną karę pozbawienia wolności otrzymała za przestępstwo znęcania się nad rodziną.

Zobacz także

Jak poinformowała PAP w środę rzeczniczka policji w Szczytnie Ewa Szczepanek, zatrzymana kobieta znana jest szczycieńskim policjantom, ponieważ podejmowali wobec niej wcześniej interwencje.

Dyżurny, do którego przyszła kobieta z prośbą o „podwózkę”, poprosił policjanta dzielnicowego o sprawdzenie w policyjnym systemie danych kobiety. Wtedy to okazało się, że 58-latka jest poszukiwana do odbycia kary ośmiu miesięcy pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo znęcania się nad rodziną.

Zobacz także

Kobieta została zatrzymana w policyjnej izbie zatrzymań na noc. A w środę policjanci faktycznie zorganizowali dla niej konwój do Grudziądza.

– Była to osoba poszukiwana i obowiązkiem policjantów było jej zatrzymanie i doprowadzenie do zakładu karnego – wyjaśniła rzeczniczka.

RadioZET.pl/PAP/BM