Zamknij

Kobieta wydostała się z płonącego lokalu. Trzymała się gzymsu budynku

19.01.2022 10:57
Pożar w Nowej Hucie
fot. JOANNA URBANIEC / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Dramatyczna akcja ratunkowa podczas gaszenia pożaru w krakowskiej Nowej Hucie. Ogień pojawił się w dwóch mieszkaniach w jednej z kamienic. Świadkowie widzieli, jak kobieta wydostała się z płonącego lokalu i ratowała się, chodząc po gzymsie budynku.

Pożar na osiedlu Centrum A w krakowskiej dzielnicy Nowa Huta wybuchł w poniedziałek wieczorem. Ogień pojawił się w dwóch przylegających do siebie mieszkaniach w kamienicy na czwartym piętrze. 

- Straż ewakuowała dziesięć osób: siedem z wykorzystaniem drabiny mechanicznej, pozostałe trzy klatką schodową. Kilkanaście osób opuściło budynek przed naszym przybyciem - mówił Sebastian Woźniak, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, cytowany przez serwis GK.pl.

Pożar w Krakowie. Kobieta uciekła z płonącego lokalu

W akcji ratunkowej brało udział 9 zastępów strażackich. Dla ewakuowanych mieszkańców kamienicy przygotowano autobus. Co najmniej jedna osoba została podtruta gazami pożarowymi. Została opatrzona przez ratowników.

Świadkowie pożaru widzieli, jak uwięziona w środku kamienicy kobieta wydostała się przez jedno z okien. Balansowała na gzymsie i w ten sposób uciekała przed ogniem. Strażacy zdołali bezpiecznie ściągnąć ją za pomocą drabiny mechanicznej. Łącznie z budynku ewakuowano dziesięć osób.

RadioZET.pl/GK.pl

C