Zamknij

Kogo Komenda oskarża o pobyt w więzieniu? Opublikował listę

Redakcja
23.05.2018 12:59
Kogo Komenda oskarża o pobyt w więzieniu? Opublikował listę
fot. Jacek Domiński/Reporter/East News

Tomasz Komenda został uniewinniony decyzją Sądu Najwyższego. „Fakt” podaje, że mężczyzna sporządził listę osób, które jego zdaniem powinny odpowiedzieć za wtrącenie go do więzienia na 18 lat. Wymienionych ludzi podejrzewa o celowe działanie na swoją niekorzyść. 

Tomasz Komenda został skazany na 25 lat więzienia za zabójstwo 15-letniej Małgorzaty Kwiatkowskiej w noc sylwestrową z 1996 na 1997 rok w Miłoszycach (woj. dolnośląskie). Mężczyzna wyszedł z więzienia po 18 latach. Został oczyszczony z zarzutów i uniewinniony przez Sąd Najwyższy.

Zobacz także

Tomasz Komenda sporządził listę nazwisk sześciu osób, które mogły działać na jego niekorzyść w procesie. „Mam głęboką nadzieję, że osoby, które bezpośrednio przyczyniły się do mojego aresztowania i osadzenia, odpowiedzą za celowe działania na moją niekorzyść. Mam tu na myśli panią Dorotę P., pana Bogusława R., pana Zbigniewa P., pana Stanisława O., pana Tomasza F. i pana Michała K. Sprawiedliwości stanie się zadość, gdy po uczciwym śledztwie wszyscy wyżej wymienieni zasiądą na ławie oskarżonych” — napisał Komenda w oświadczeniu do Sądu Najwyższego.

„Fakt” podaje, że każda z wymienionych osób odpiera zarzuty i utrzymuje, że nie działała na niekorzyść Tomasza Komendy. Z ustaleń gazety wynika, że w grupie są świadek Dorota P., dwóch emerytowanych policjantów Zbigniew P. i Bogusław R., obrońca Komendy Michał K. oraz dwóch prokuratorów: Stanisław O. i Tomasz F. 

RadioZET.pl/Fakt/KM