Zamknij

W skórzanym hamaku znaleziono kokainę. Na lotnisku wyczuł ją pies

15.07.2022 10:18
Kokaina w hamaku
fot. KAS/gov.pl

Kokainę przewożoną w skórzanym hamaku odkryli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej na lotnisku Chopina na warszawskim Okęciu. Przesyłka, w której znaleziono narkotyki, została nadana w Kolumbii.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej skontrolowali przesyłkę w magazynie jednej z firm wysyłkowych. Przesyłka nadana w Kolumbii zawierała hamak wykonany z dwóch warstw wyprawionej skóry. Jego odbiorcą miał być mieszkaniec Warszawy.

Kokaina w skórzanym hamaku. Przesyłkę nadano z Kolumbii

Pies o imieniu Aza, wyszkolony do wykrywania środków odurzających, wskazał przesyłkę z hamakiem. Okazało się, że hamak pełni funkcję przemytniczej skrytki.

Próbka skóry hamaka trafiła do Centralnego Laboratorium Celno-Skarbowego w Otwocku. Badanie wykazało, że substancją, którą nasączono hamak, jest kokaina. Jej wartość będzie znana po całkowitym wyizolowaniu kokainy ze skóry hamaka. Postępowanie prowadzi Komisariat Policji Warszawa-Okęcie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota.

Osobie, która nabywa, posiada, przechowuje lub wprowadza do obrotu znaczne ilości środków odurzających grozi zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grzywna i kara pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/gov.pl

C