Tragiczny pożar domu. Nie żyje niepełnosprawny mężczyzna i jego pies

05.11.2019 11:39
Tragiczny pożar domu. Nie żyje niepełnosprawny mężczyzna i jego pies
fot. Polska Press/East News

Do tragedii doszło w miejscowości Kołbaskowo (województwo zachodniopomorskie), we wtorek nad ranem. W płonącym domu zginął niepełnosprawny mężczyzna oraz jego pies – podaje portal gs24.pl.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak przekazały lokalne media, jednorodzinny budynek w Kołbaskowie zaczął płonąć około godziny 5.44 rano. Ogień zajął dwa pomieszczenia. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwie jednostki strażaków z OSP Kołbaskowo. Akcję gaśniczą wsparły także dwie dodatkowe jednostki ze szczecińskiej straży pożarnej.

Mężczyzna był sparaliżowany i nie mógł uciec

– Zgłoszenie przyjęliśmy o godz. 5.44. Byliśmy na miejscu już po pięciu minutach – potwierdził w rozmowie z gs24.pl Piotr Maciejczyk, starszy kapitan p.o. Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Policach.

Zobacz także

Podczas akcji gaśniczej funkcjonariusze odkryli spalone zwłoki mężczyzny – jak przekazał Maciejczyk, były one „w dużym stadium zwęglenia”.

Zobacz także

To wyjątkowo tragiczna śmierć. Mężczyzna z przyczyn fizycznych nie mógł w żaden sposób uratować się przed pożarem.

– Był to 60-letni mieszkaniec tego budynku. Wiemy z relacji świadków, że ta osoba była sparaliżowana i nie mogła się poruszać. W domu znaleziono też martwego psa – dodał. Najprawdopodobniej był to pupil zmarłego 60-latka.

Zobacz także

Na razie przyczyny wybuchu pożaru nie są znane – strażacy nie wypowiadają się na ten temat. Na miejscu zdarzenia czynności prowadził prokurator wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa. W sprawie prowadzone będzie śledztwo.

 

RadioZET.pl/gs24.pl