Zamknij

Nieczynna kolejka na Kasprowy Wierch. W niedzielę na szczycie utknęło 200 osób

29.07.2019 10:43
Kolejka na Kasprowy Wierch
fot. GERARD/REPORTER

Wciąż nieczynna jest kolejka linowa na Kasprowy Wierch. W niedzielę wieczorem, 28 lipca, blisko 200 osób utknęło na szczycie (1895 m). Do bazy w Kuźnicach zjeżdżano w trybie awaryjnym. Zarząd kolejki zapewnia, że pracuje nad wznowieniem ruchu na popularnej w Tatrach trasie.

Kolejka linowa na Kasprowy Wierch pozostaje zamknięta po niedzielnej awarii. Jak informuje PAP, władze Polskich Kolei Linowych wyjaśniają przyczynę usterki.

Pracujemy nad jak najszybszym wznowieniem ruchu kolei. Przepraszamy turystów za niedogodności. Osoby, które zarezerwowały i wykupiły bilety na Kasprowy Wierch na poniedziałek, otrzymają zwrot pieniędzy zgodnie z procedurami dotyczącymi sprzedaży.

władze PKL, w specjalnym komunikacie

W niedzielę wieczorem rozpętała się nad Tatrami intensywna burza. Czytamy, że awarii uległa maszynownia górnego odcinka kolejki z Kasprowego Wierchu na Myślenickie Turnie. Kolejka działała w trybie awaryjnym, jeden kurs na wspomnianym odcinku trwał 40 minut.

W czasie wakacji kolejka na Kasprowy Wierch przeżywa istne oblężenie. Wspomnijmy, że niedawno turyści czekali na wejście do kolejki nawet po 6 godzin.

Obsługa kolejki zaoferowała turystom małą rekompensatę – gorąca herbatę i posiłek. Ostatni turyści zjechali z Kasprowego ok. 1 w nocy. Na szczęście czekały już podstawione busy, które zawiozły turystów do miejsc zakwaterowania.

RadioZET.pl/PAP