Zamknij

Kolejna niebezpieczna zabawa krąży po sieci. Uważaj na swoje dzieci!

Redakcja
07.10.2017 16:38
Kolejna niebezpieczna zabawa krąży po sieci. Uważaj na swoje dzieci!
fot. YouTube/Facebook

Niedawno polskie media informowały o niebezpiecznej grze zwanej „niebieskim wielorybem”, która nieświadomych nastolatków mogła doprowadzić do śmierci. Niestety kolejne tego typu wyzwanie zdobywa rosnącą popularność w internecie. 

Gra "Pass out challenge" znana jest już od kilku lat, jednak dzięki mediom społecznościowym została ponownie nagłośniona. "Bezpieczne omdlewanie" to kolejna niebezpieczna zabawa wśród młodzieży po "Niebieskim wielorybie", "Wróżce ognia" czy "Hot water challenge".

14-latek chciał popełnić samobójstwo. Kolejna ofiara "Niebieskiego wieloryba"

Na Facebooku pojawiła się historii opisana przez Australijkę Cath Matar z Brisbane. Jej 10-letni syn postanowił wziąć udział w grze, o której dowiedział się z internetu. Chłopak z rozbitą głową trafił do szpitala. 

Na czym dokładnie polega "Pass out challenge"? Uczestnicy "zabawy" kucają i zaczynają szybko i płytko oddychać. Następnie gwałtownie wstają, wkładają kciuk do ust i wstrzymują oddech. Chwilę później tracą przytomność i upadają.

''To było przerażające. Pielęgniarka w szpitalu powiedziała mi, że jakieś dziecko zmarło po tym wyzwaniu. Mój syn uszedł z życiem, ale następne dziecko może nie mieć tyle szczęścia'' - napisała mama Leo. 

Tak wygląda ''zabawa'' w "Pass out challenge": 

RadioZET.pl/DG