Zamknij

Kolejna śmierć w więzieniu. W areszcie znaleziono zwłoki 21-latka

14.08.2019 18:59
Areszt we Wrocławiu
fot. Google Maps

W celi aresztu śledczego przy ulicy Świebodzkiej we Wrocławiu znaleziono zwłoki 21-latka. To kolejna śmierć w polskim więzieniu na przestrzeni ostatatnich tygodni. Prokuratura we Wrocławiu prowadzi śledztwo - informuje ''Gazeta Wyborcza''. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Zwłoki 21-letniego wieźnia odkrył funkcjonariusz służby więziennej podczas sobotniego, porannego apelu. W celi znajdował się również jeden mężczyzna, który zeznał, że niczego nie słyszał. 

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że do śmierci 21-latka nie przyczyniły się osoby trzecie. Prokuratura Stare Miasto czeka na szczegółowe wyniki sekcji zwłok mężczyzny. 

Seria zgonów w polskich więzieniach

Wrocławski oddział ''Gazety Wyborczej'' przypomina, że to kolejne samobójstwo w areszcie śledczym przy ul. Świebodzkiej. W styczniu w monitorowanej celi powiesił się 26-latek. Śledztwo wykazało niedopatrzenie funkcjonariusza służby więziennej. 

6 sierpnia rano strażnicy więzienni w Zakładzie Karnym we Wrocławiu po wejściu do celi stwierdzili, że  nie żyje  Brunon  Kwiecień - skazany kilka lat temu za organizowanie zamachu na Sejm. Jak informowała Służba Więzienna, która powołała komisje w tej sprawie, w obu przypadkach wstępne ustalenia wykluczają udział osób trzecich. Sprawą zajął się także Rzecznik Praw Obywatelskich.

Zobacz także

Natomiast 2 sierpnia nad ranem w celi Aresztu Śledczego w Warszawie Białołęce odkryto ciało boksera Dawida Kosteckiego. Miał się powiesić na pętli z prześcieradła, leżąc w łóżku pod kocem.

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza