Zamknij

Kaczyński znów w szpitalu. Powraca pytanie o stan zdrowia szefa PiS

Redakcja
29.11.2017 08:46
Kaczyński znów w szpitalu. Powraca pytanie o stan zdrowia szefa PiS
fot. PAP

Jarosław Kaczyński przyjechał do Wojskowego Instytutu Medycznego. Wizytę odbył w pracowni densytometrycznej, w której badana jest gęstość kości.

Wizyta prezesa PiS trwała ok. 20 minut. Poinformowały o niej tabloidy "Super Express" i "Fakt". Beata Mazurek wyjaśniła, że Kaczyński cierpi na zwyrodnienie stawu kolanowego. - Pan prezes regularnie chodzi na rehabilitację, ale nie wiem nic o jego wczorajszej wizycie w WIM - komentuje Mazurek. Jednocześnie zaprzeczyła jednak, by jego stan zdrowia był "kiepski". - Jest w bardzo dobrej kondycji - powiedziała w rozmowie z "SE" rzeczniczka PiS.

Od wielu miesięcy zwyrodnienie stawu kolanowego Jarosława Kaczyńskiego jest powodem jego częstych wizyt w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów w Warszawie.

"Fakt" przekonuje, że obecnie sytuacja wymaga codziennej rehabilitacji lub nawet operacji.  "Tyle, że to byłoby równoznaczne z długą przerwą w aktywności. A on nie chce o tym słyszeć" - pisze gazeta.

Ryszard Czarnecki odniósł się do doniesień gazet w porannej rozmowie na antenie Radia ZET.

- Jarosław Kaczyński jest zdrowy. Zostawmy te spekulacje - stwierdził.

Czarnecki nie chciał powiedzieć, czy to właśnie kłopoty ze zdrowiem są przeszkodą dla objęcia przez Kaczyńskiego stanowiska premiera.

RadioZET.pl/Fakt/SE/maal