Zamknij

Kolejne fake newsy na temat wojny w Ukrainie. Alert dezinformacyjny

22.03.2022 02:54
dezinformacja na temat Ukrainy
fot. PAP

W ostatnim czasie pojawiło się wiele dezinformacji i fake newsów na temat wojny na Ukrainie – ostrzega państwowy instytut badawczy NASK i radzi krytyczne patrzenie na pojawiające się treści.

NASK ostrzega przed dezinformacją dot. Ukrainy. "Miejmy na uwadze, że narażeni na dezinformację jesteśmy w każdym momencie. Należy krytycznie traktować wszelkie podejrzane treści w internecie. Takie podejście pozwoli nam nie stać się narzędziem w rękach autorów akcji dezinformacyjnych" – wskazał NASK na Twitterze na administrowanym przez siebie profilu #WłączWeryfikację.

"W ostatnim czasie pojawiło się wiele dezinformacji i fake newsów na temat wojny na Ukrainie. (...) Zgłaszajmy podejrzane profile do administracji mediów społecznościowych" – radzi NASK.

NASK ostrzega przed dezinformacją na temat Ukrainy

NASK podkreśla również, by pamiętać o weryfikacji treści zamieszczanych w internecie, szczególnie tych, które wydają się kontrowersyjne. Zaznacza też, że jeżeli ktoś padł ofiarą manipulacji i powielił fake newsa, powinien sprostować przekazane treści.

NASK jest państwowym instytutem badawczym nadzorowanym przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

RadioZET.pl/ Katarzyna Lechowicz-Dyl (PAP)

Wojna w Ukrainie na żywo. Najnowsze informacje

C