Zamknij

Kolejne miliony dla Rydzyka od resortu Ziobry. Toruńska uczelnia wygrała konkurs

Redakcja
13.02.2019 18:39
Kolejne miliony dla Rydzyka od resortu Ziobry. Toruńska uczelnia wygrała konkurs
fot. MACIEJ KONIECZNY/REPORTER

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu ma otrzymać prawie 4 mln złotych od Ministerstwa Sprawiedliwości. Uczelnia ojca Rydzyka została beneficjentem kolejnego konkursu ogłoszonego w zeszłym roku przez resort Zbigniewa Ziobry - podaje Onet. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W kwietniu 2018 roku Ministerstwo Sprawiedliwości ogłosiło konkurs na "szkolenia z zakresu metod i narzędzi niezbędnych do skutecznej komunikacji ze stronami sporu sądowego". Warunki konkursu spełniło kilkanaście podmiotów, ale to na konto uczelni ojca Tadeusza Rydzyka trafi największa dotacja, czyli niemal 4 miliony złotych. 

Ministerialną dotację otrzymają również Katolicki Uniwersytet Lubelski (ok. 1 mln zł) oraz Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury (3,4 mln zł, po 1,7 mln na każdy z dwóch zwycięskich projektów). 

Jak podaje Onet, uczestnicy dwudniowego szkolenia w WSKSiM w Toruniu mają nocować w trzygwiazdkowym hotelu o standardzie trzygwiazdkowym. W lutym zaplanowano dwa terminy szkoleń, w marcu i kolejnych miesiącach jest ich średnio po cztery czy pięć. Terminy zaplanowano do końca tego roku.

Uczelnia o. Rydzyka dostanie miliony na szkolenia sędziów

Zaproszenia na szkolenie umiejętności komunikacji i negocjacji dotarły do krakowskich sędziów pod koniec stycznia - dowiedział się Przemysław Taranek, reporter Radia ZET. - To nowość wprowadzona przez PiS - komentuje była prezes Sądu Okręgowego w Krakowie Beata Morawiec.

CZYTAJ TAKŻE: O. Rydzyk prosi o wsparcie finansowe: „Zrób to. Nie popełniajmy grzechu zaniedbania”

Podobnie uważa sędzia Dariusz Mazur, który mówi Radiu ZET, że szkolenia dla sędziów powinna organizować Krajowa Szkoła Sędziów i Prokuratury. Sędziowie maja obawy o poziom merytoryczny szkoleń w Toruniu.

RadioZET.pl/Onet/Przemysław Taranek/DG