Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kolejne miliony dla Rydzyka od resortu Ziobry. Toruńska uczelnia wygrała konkurs

13.02.2019 18:39
xxx wiadomosci

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu ma otrzymać prawie 4 mln złotych od Ministerstwa Sprawiedliwości. Uczelnia ojca Rydzyka została beneficjentem kolejnego konkursu ogłoszonego w zeszłym roku przez resort Zbigniewa Ziobry - podaje Onet. 

Kolejne miliony dla Rydzyka od resortu Ziobry. Toruńska uczelnia wygrała konkurs fot. MACIEJ KONIECZNY/REPORTER

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W kwietniu 2018 roku Ministerstwo Sprawiedliwości ogłosiło konkurs na "szkolenia z zakresu metod i narzędzi niezbędnych do skutecznej komunikacji ze stronami sporu sądowego". Warunki konkursu spełniło kilkanaście podmiotów, ale to na konto uczelni ojca Tadeusza Rydzyka trafi największa dotacja, czyli niemal 4 miliony złotych. 

Ministerialną dotację otrzymają również Katolicki Uniwersytet Lubelski (ok. 1 mln zł) oraz Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury (3,4 mln zł, po 1,7 mln na każdy z dwóch zwycięskich projektów). 

Jak podaje Onet, uczestnicy dwudniowego szkolenia w WSKSiM w Toruniu mają nocować w trzygwiazdkowym hotelu o standardzie trzygwiazdkowym. W lutym zaplanowano dwa terminy szkoleń, w marcu i kolejnych miesiącach jest ich średnio po cztery czy pięć. Terminy zaplanowano do końca tego roku.

Uczelnia o. Rydzyka dostanie miliony na szkolenia sędziów

Zaproszenia na szkolenie umiejętności komunikacji i negocjacji dotarły do krakowskich sędziów pod koniec stycznia - dowiedział się Przemysław Taranek, reporter Radia ZET. - To nowość wprowadzona przez PiS - komentuje była prezes Sądu Okręgowego w Krakowie Beata Morawiec.

CZYTAJ TAKŻE: O. Rydzyk prosi o wsparcie finansowe: „Zrób to. Nie popełniajmy grzechu zaniedbania”

Podobnie uważa sędzia Dariusz Mazur, który mówi Radiu ZET, że szkolenia dla sędziów powinna organizować Krajowa Szkoła Sędziów i Prokuratury. Sędziowie maja obawy o poziom merytoryczny szkoleń w Toruniu.

RadioZET.pl/Onet/Przemysław Taranek/DG 

Oceń