Zamknij

Kolejne nagranie z oddawaniem honorów Misiewiczowi [WIDEO]

Redakcja
14.02.2017 21:26
Misio
fot. screen/youtube

Antoni Macierewicz na konferencji prasowej zarzekał się przed przedstawicielami mediów, że tylko raz doszło do sytuacji, w której żołnierze meldowali się rzecznikowi MON. Nowe nagranie, które pojawiło się w sieci przeczy tym słowom.

Jarosław Kaczyński w wywiadzie udzielonym tygodnikowi ''Do Rzeczy'' mówił, że niedopuszczalne jest, aby oficerowie meldowali się Bartłomiejowi Misiewiczowi i tytułowali go rangą ministra. Prezes PiS uznał też rzecznika Macierewicza za problem wizerunkowy partii.

Reakcja ze strony szefa resortu obrony była również stanowcza. Pokreślił, że oddawanie honorów jego współpracownikowi na uroczystościach 96. rocznicy bitwy pod Sarnową Górą było jednorazowym przypadkiem i jest rzeczą wysoce naganną i niedopuszczalną.

Do sieci trafiło kolejne nagranie, na którym wyraźnie widać, że w maju 2016 podczas obchodów święta 1. Batalionu Czołgów im. płk. Józefa Koczwary Misiewicz był tytułowany ministrem, a żołnierze powitali go honorowym salutem.

Według przepisów Regulaminu Ogólnego Sił Zbrojnych RP tylko i wyłącznie prezydent, marszałkowie Sejmu i Senatu, premier oraz minister obrony narodowej to osoby władzy państwowej, którym żołnierze mogą oddawać honory.

RadioZET.pl/gazeta.pl/DG