Zamknij

Szokujące wyznania kolejnych ofiar ks. Jankowskiego! "Masturbował się, dotykał w intymne miejsca"

Redakcja
13.12.2018 14:51
Jankowski
fot. Stefan Maszewski/East News

Do fundacji "Nie lękajcie się", zajmującej się pomocą ofiarom księży-pedofilów, zgłosiły się kolejne osoby, które twierdzą, że były molestowanego przez ks. Henryka Jankowskiego. Wedle ich relacji, prałat miał się m.in. onanizować w ich obecności. 

O sprawie pisze "Super Express", który skontaktował się z szefem fundacji Markiem Lisińskim. Ten przytacza wstrząsające historie trzech mężczyzn, które na przełomie lat 80 i 90, w wieku kilkunastu lat, miały styczność z "kapelanem Solidarności", rezydującym w słynnej parafii św. Brygidy. 

Zobacz także

- Zaraz po ujawnieniu się Barbary Borowieckiej zgłosiły się do nas trzy osoby, ale boją się na razie ujawnić. Jedna osoba jest spod Gdańska, a pozostałe z Anglii i Niemiec. Opisały w liście do nas o swoich relacjach z ks. Jankowskim. Opisują, jak ksiądz Jankowski się przy nich masturbował, czy dotykał w intymne miejsca – mówi w rozmowie z "SE" Lisiński.

Artykuł w „Dużym Formacie” i protesty

Przed tygodniem w „Dużym Formacie”, magazynie „Gazety Wyborczej”, opublikowano reportaż „Sekret Świętej Brygidy. Dlaczego Kościół przez lata pozwalał księdzu Jankowskiemu wykorzystywać dzieci?”, w którym kapelanowi Solidarności, wieloletniemu proboszczowi parafii św. Brygidy w Gdańsku Henrykowi Jankowskiemu zarzucono seksualną przemoc wobec nieletnich.

Zobacz także

W piątek wieczorem pod gdańskim pomnikiem przedstawiającym postać zmarłego w 2010 r. kapelana Solidarności odbył się protest przeciwko honorowaniu duchownego. Figurę przedstawiającą księdza opasano w czasie manifestacji łańcuchem, do którego przymocowano deskę z napisem „Pomnik hańby Kościoła katolickiego” oraz maskotki i dziecięce buciki mające symbolizować ofiary księdza.

Tymczasem rodzina i przyjaciele zmarłego przed ośmioma laty kapłana zamierzają walczyć o jego dobre imię. Gdański piekarz i cukiernik Grzegorz Pellowski przyznał w rozmowie z Wirtualną Polską, że siostry Jankowskiego przygotowują pozew przeciwko "Gazecie Wyborczej", Uważają bowiem, że zawarte w artykule informacje są tendencyjne, nieprawdzie i godzą w dobre imię prałata. 

RadioZET.pl/se.pl/MP