Zamknij

Kolejna dotacja dla imperium Rydzyka. Tym razem na "budowanie silnej pozycji Polski"

Redakcja
08.03.2018 11:57
Rydzyk
fot. Jozef Ostrowka/REPORTER (East News)

Ministerstwo Spraw Zagranicznych postanowiło wspomóc finansowo instytucje związane z o. Tadeuszem Rydzykiem. Tym razem chodzi o projekty realizowane na arenie międzynarodowej, których zadaniem jest poprawa pozycji Polski za granicą.

Zobacz także

Resort dyplomacji ogłosił najpierw konkurs pod nazwą "Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2018". Przeznaczył na ten cel 4,8 mln zł. Głównym założeniami tej inicjatywy jest "budowanie silnej pozycję Polski na arenie międzynarodowej" poprzez m.in. "promowanie wiedzy na temat Polski, w tym jej historii, kultury, nauki, gospodarki i społeczeństwa".

"Priorytetowo traktowane będą projekty, które wykorzystują nowoczesne narzędzia komunikacji (istniejące portale, serwisy internetowe) umożliwiające skuteczne dotarcie do grup docelowych, w tym poprzez media społecznościowe"- możemy wyczytać na stronie MSZ.

Rotmistrz Pilecki i niepodległa Polska

Teraz, jak informuje Gazeta.pl, gratyfikację w kwocie 156 870 złotych przyznano Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu - uczelni założonej i kierowanej przez o. Tadeusza Rydzyka. Pieniądze te mają zostać spożytkowane na projekt pt. "Wdzięczni za niepodległą Polskę".

Zobacz także

Z kolei 180 tys. złotych przypadnie fundacji Lux Veritatis, której prezesem zarządu jest właśnie toruński redemptorysta. Ona z kole realizować będzie projekt dot. przywracania pamięci o rotmistrzu Witoldzie Pileckim.

Pieniądze dla Rydzyka

To nie pierwszy przypadek za rządów PiS, że instytucjom powiązanym z o. Rydzykiem przyznaje się sowite subwencje. Już w grudniu roku informowaliśmy o 12 mln złotych, które szef Radia Maryja i Telewizji Trwam otrzymał od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na odwierty geometermalne na należących do niego terenach.

Z kolei w listopadzie, pisaliśmy o prawie 800 tys. złotych, które fundacja oraz uczelnia ojca Tadeusza dostały od Ministerstwa Sprawiedliwości. Środki te miały być w zamyśle przeznaczone na walkę z przestępczością i pomoc jej ofiarom oraz ich bliskim.

RadioZET.pl/msz.gov.pl/Gazeta.pl/MP