Prezydent Duda miał kolizję. Limuzyna zawisła na przeszkodzie

Redakcja
27.02.2018 15:06
Andrzej Duda
fot. Radio ZET

Podczas wizyty prezydenta Dudy w Krakowie, doszło do kolizji rządowej limuzyny. Życie prezydenta nie było zagrożone.

Do zdarzenia doszło, kiedy prezydencka limuzyna z ulicy Starowiślanej wjechała na most Powstańców Śląskich. Kierowca najechał na separator, który oddziela ulicę od torów tramwajowych. Samochód zawisł na betowym elemencie i nie mógł jechać dalej. Po prezydenta, który jechał do Bochni przysłano drugie auto.

Rzecznik prasowy SOP mł. chor. Anna Gdula-Bomba podała, że nikomu nic się nie stało. Do zdarzenia doszło w Krakowie na moście Powstańców Śląskich.

Jak poinformowała, podczas przejazdu kolumny Służby Ochrony Państwa przez centrum Krakowa samochód główny najechał na tzw. separator oddzielający pas jezdni, do torowiska tramwajowego, w wyniku czego komputer pokładowy zaczął wskazywać obniżenie poziomu powietrza w przednim prawym kole.

krakow-kolizja01

- Ze względów bezpieczeństwa niezwłocznie podjęto decyzję o wykorzystaniu dodatkowego samochodu poruszającego się w kolumnie, którym kontynuowano podróż do  Bochni. Poziom bezpieczeństwa osób ochranianych nie został obniżony oraz program wizyty nie uległ zmianie - dodała Gdula-Bomba.

Zagłosuj

Czy samochody państwowe powinny jeździć ostrożniej?

Liczba głosów:

Prezydent Andrzej Duda weźmie dziś udział w uroczystości z okazji 765. rocznicy lokacji Bochni (woj. małopolskie), podczas której odbierze tytuł honorowego obywatela tego miasta. W programie wizyty przewidziano także spotkanie prezydenta z mieszkańcami.

Wypełnij PIT z Fundacją Radia ZET - ściągnij darmowy program

Uroczystość odbędzie się pod ziemią – w zabytkowej bocheńskiej kopalni soli. Uchwałę dotyczącą honorowego obywatelstwa dla Andrzeja Dudy przyjęła rada miasta w styczniu tego roku. Jej inicjatorem był burmistrz Bochni Stefan Kolawiński. W uzasadnieniu zwrócono uwagę na m.in. patriotyczne wartości i postawy, jakim  hołduje Andrzej Duda oraz jego przyjazne związki z ziemią bocheńską, a także wizyty w tym mieście jeszcze przed objęciem urzędu prezydenta i w Lipnicy Murowanej, już jako głowa państwa w 2016 r.

RadioZET.pl/maal

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.