Zamknij

Pijany motocyklista zderzył się z autem, po czym...odjechał i zostawił wnuka

05.07.2019 14:38
Wypadek
fot. KMP Biała Podlaska

Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia, do którego doszło na jednym ze skrzyżowań w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem 62-latek doprowadził do kolizji drogowej, po czym odjechał z miejsca zdarzenia, pozostawiając tam wnuka, z którym podróżował. Całą sytuację zarejestrowała jedna z kamer miejskiego monitoringu. W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany. 

W miniony poniedziałek ok. godz. 13 do dyżurnego bialskiej komendy zgłosił się mieszkaniec miasta. Mężczyzna oświadczył, że kierując samochodem osobowym marki Mercedes, uczestniczył w zdarzeniu drogowym, gdzie sprawca odjechał z miejsca wypadku.

Kolizja w Białej Podlaskiej

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulicy Francuskiej i Placu Wojska Polskiego w Białej Podlaskiej. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kiedy skręcał w lewo, jadący w tym samym kierunku motocyklista rozpoczął manewr wyprzedzania go z prawej strony, doprowadzając do zderzenia.

Zobacz także

W wyniku tego zderzenia doszło do wywrócenia jednośladu. Mężczyzna dodał, że razem z motocyklistą podróżowało dziecko, które ten pozostawił, odjeżdżając z miejsca zdarzenia. Wówczas 60-letni kierowca Mercedesa zdążył ustalić, w którą stronę oddalił się sprawca oraz pobiegło dziecko i całą sprawę zgłosił organom ścigania.

Dziadek pod wpływem alkoholu zostawił dziecko i odjechał

Policjanci, którzy zajęli się zgłoszeniem, potwierdzili tę informację. Kierowcą pojazdu okazał się 62-letni mieszkaniec miasta. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy — badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Teraz o jego losie zdecyduje sąd. 

Zobacz także

Jak ustalili mundurowi, razem z 62-latkiem rzeczywiście podróżowało dziecko — był to jego wnuk, który został przewieziony do szpitala przed przyjazdem policjantów. Na szczęście jego obrażenia nie okazały się groźne i całe zdarzenia zostało zakwalifikowane jako kolizja.

RadioZET.pl/KMP Biała Podlaska