Zamknij

Kolno: Ewakuacja szkoły i urzędów. Znaleziono dwa niewybuchy

15.10.2019 10:26
Niewybuchy
fot. Artur Szczepanski/REPORTER

Około godziny 12.30 we wtorek rozpocznie się w Kolnie (Podlaskie) ewakuacja mieszkańców w związku z zaplanowanym podjęciem dwóch niewybuchów przez saperów – poinformowała podlaska policja. W rejonie znajdują się m.in. szkoły i urzędy. Na czas akcji zostanie też zamknięta DK 63.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak poinformował rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa, strefa ewakuacji obejmuje promień 500 metrów od prywatnej posesji, na której znaleziono w poniedziałek dwa niewybuchy.

Ewakuacja w Kolnie 

We wtorek rano w Urzędzie Miasta w Kolnie obradował sztab zarządzania kryzysowego. Krupa poinformował, że ewakuacja rozpocznie się ok. godz. 12.30. Ewakuacją zostaną objęte też m.in. szkoły, urząd miasta i gminy oraz urząd skarbowy. Obecnie, jak dodał Krupa, prowadzona jest przez policjantów akcja informacyjna okolicznych mieszkańców.

Burmistrz Kolna Andrzej Duda przekazał, że strefa obejmie też mieszkańców domków jednorodzinnych, dotyczyć będzie ok. 1,5 tys. mieszkańców. Dodał, że miejsca, w których mieszkańcy na czas akcji będą mogli się schronić, to: Zakład Doskonalenia Zawodowego na ul. Księcia Janusza, hala sportowa Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sport na ul. Dąbrowskiego oraz hala sportowa I Liceum Ogólnokształcącego na ul. Wojska Polskiego.

Na czas akcji zostanie zamknięta droga krajowa nr 63 oraz droga wojewódzka nr 647. 

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP