Zamknij

Policjant postrzelił się w głowę na posterunku. 32-latek w ciężkim stanie

29.05.2020 21:53
Policja
fot. East News/Damian Klamka

32-letni policjant postrzelił się w głowę z broni służbowej na komendzie w Kole — województwo wielkopolskie. Do wypadku doszło około godziny 18:00. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Weronika Czyżewska, oficer prasowa kolskiej policji przekazał, że do postrzelenia policjanta na posterunku doszło między godziną 17:00 a 18:00. "W jednym z pokoi dzielnicowych doszło do wystrzału z broni służbowej. Dzielnicowy, który w tym czasie przebywał w pokoju, był sam i został ranny w głowę" – powiedziała rzeczniczka.

Policjant postrzelił się w głowę

Prokuratura Okręgowa w Koninie będzie ustalać, czy postrzał był efektem wypadku, czy np. policjant targnął się na swoje życie.

Generalnie wygląda to na nieszczęśliwy wypadek

- przekazała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Koninie, Aleksandra Marańda.

Zobacz także

Dwóch funkcjonariuszy kończyło służbę. Jeden poszedł na piętro komendy rozliczać się, drugi pozostał w pomieszczeniu. Policjanci usłyszeli huk. Gdy wrócili do pomieszczenia, okazało się, że funkcjonariusz leży z raną postrzałową głowy. Został w ciężkim stanie przetransportowany do szpitala

- powiedziała rzeczniczka.

Zobacz także

32-letni policjant od siedmiu lat pełnił służbę w policji. Wstępnie prokuratura prowadzi czynności sprawdzające w kierunku nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu.

RadioZET.pl/PAP