Zamknij

Wiadomość tekstowa od 15-latki postawiła policję na nogi. "Dziecko już zakopane"

05.03.2021 23:31
policja
fot. Damian Klamka/East News

Do niecodziennej sytuacji doszło w Wielkopolsce. Policję na nogi postawiła wiadomość od 15-latki o "zakopaniu dziecka". Treść SMS-a przytoczyła służbom mieszkanka Koła.

Policja interweniowała w Wielkopolsce po otrzymaniu zgłoszenia od mieszkanki Koła. Kobieta poinformowała służby, że otrzymała nietypową wiadomość - przekazała w piątek oficer prasowa policji w Kole sierż. sztab. Weronika Czyżewska.

SMS od 15-latki postawił policję na nogi. Wzorowała się na TikToku

"Dziecko już zakopane, od dzisiaj się nie znamy" – brzmiała treść informacji wysłanej do Wielkopolanki. Jej autorką okazała się 15-latka. Napisana dla żartu wiadomość postawiła na nogi funkcjonariuszy całego regionu.

Kobieta oświadczyła, że na swój telefon komórkowy otrzymała wiadomość od nieznanego jej numeru komórkowego o treści: "dziecko już zakopane, od dzisiaj się nie znamy". Z uwagi na powagę zapisanych treści policjanci podjęli próbę ustalenia nadawcy wiadomości. Wiązało się to z zaangażowaniem w działania wielu mundurowych z różnych jednostek policji. Po kilkugodzinnej współpracy udało się namierzyć nadawcę informacji.

sierż. sztab. Weronika Czyżewska

Jak się okazało, nadawcą wiadomości przesłanej przez komunikator internetowy była 15-latka, mieszkanka jednej z podpoznańskich miejscowości. Nastolatka wysłała informację do losowo wybranego odbiorcy, zaczerpnąwszy pomysł z TikToka.

- Powiedziała, że od jakiegoś czasu zagraniczni tiktokerzy prześcigają się w filmikach, w których pokazują wysyłane do przypadkowo wybranych osób wiadomości o różnej treści i ekscytują się ich reakcjami. 15-latka postanowiła skorzystać z tego pomysłu, nie zdawała sobie jednak sprawy, że jej czyn może wiązać się z tak poważnymi konsekwencjami - oświadczyła rzeczniczka kolskiej policji.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP