Zamknij

Myśliwy nieumyślnie ostrzelał samochód. Kula przebiła karoserię i raniła kobietę

Redakcja
04.10.2018 11:04
Myśliwy nieumyślnie ostrzelał samochód. Kula przebiła karoserię i raniła kobietę
fot. Shutterstock

Mieszkaniec powiatu kołobrzeskiego, który brał udział w polowaniu, jest podejrzany o przypadkowe postrzelenie kobiety w miejscowości Bezpraw. Kula przebiła karoserię samochodu, którym jechała, i raniła jej nogi. Pokrzywdzona przebywa w szpitalu.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

„Mężczyzna usłyszał zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku zdrowia pokrzywdzonej. Czyn ten zagrożony jest karą do trzech lat pozbawienia wolności” – poinformował PAP w czwartek rzecznik kołobrzeskiej policji Tomasz Kwaśniak.

Zobacz także

Prokuratura dopiero będzie decydować o tym, czy wnieść do sądu wniosek o tymczasowy areszt.

Podejrzany, mieszkaniec powiatu kołobrzeskiego, został zatrzymany przez policję w środę. Według wstępnych ustaleń dochodzenia wynika, że do przypadkowego postrzelenia kobiety doszło podczas trwającego w okolicy polowania.

Zobacz także

Kobieta we wtorek ok. godz. 22 przejeżdżała samochodem przez miejscowość Bezpraw, gdy karoserię jej samochodu przebiła kula i raniła obie jej nogi. Pokrzywdzona trafiła do szpitala, w którym nadal pozostaje. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak poinformował PAP rzecznik kołobrzeskiej policji, badania lekarskie potwierdziły, że obrażenia, które odniosła, mają charakter ran postrzałowych.

RadioZET.pl/PAP/BM