Kaczyński zostanie ukarany? Komisja etyki zajmie się jego słowami

Redakcja
22.09.2017 20:35
Kaczyński
fot. East News

Sejmowa komisja etyki rozpatrzy wniosek Nowoczesnej o ukaranie Jarosława Kaczyńskiego. Chodzi o słynne przemówienie, w którym prezes PiS nazwał posłów opozycji "kanaliami" i "zdradzieckimi mordami".

Nowoczesna opublikowała w piątek na swoim profilu na Twitterze skan dokumentu, w którym sejmowa komisja etyki informuje, iż "podjęła decyzję, o podjęciu inicjatywy rozpatrzenia sprawy dotyczącej wypowiedzi posła Jarosława Kaczyńskiego w dniu 18 lipca 2017 r. podczas pierwszego dnia obrad 46 posiedzenia Sejmu".

Partia Ryszarda Petru złożyła taki wniosek po incydencie na lipcowym posiedzeniu Sejmu. Poseł PO Borys Budka powiedział wówczas w stronę parlamentarzystów PiS, a zwłaszcza Jarosława Kaczyńskiego, że "niszczą pamięć o Lechu Kaczyńskim", wspominając, że zmarły w Smoleńsku b. prezydent, jako prawnik i zwolennik praworządności w Polsce, nigdy nie poparłby reformy sądownictwa w takiej formie, w jakiej próbuje forsuje ją partia rządząca.

Po tych słowach na mównicę wszedł prezes PiS i - nie pytając uprzednio o pozwolenie - w mocny, emocjonalny sposób wykrzyknął wówczas w stronę polityków opozycji: "Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego śp. brata, niszczyliście go, zamordowaliście go, jesteście kanaliami".

RadioZET.p/wp.pl/MP