Zamknij

Komendant miejski policji w Radomiu został odwołany przez marsz KOD

Redakcja
27.06.2017 10:16
PAP
fot. Komendant miejski policji w Radomiu został odwołany przez marsz KOD

 Komendant miejski policji w Radomiu podinsp. Piotr Kostkiewicz został odwołany. Decyzja ma związek z sobotnią manifestacją KOD-u w Radomiu - poinformowała rzeczniczka mazowieckiej policji Alicja Śledziona.

W sobotę grupa ubranych w koszulki Młodzieży Wszechpolskiej młodych ludzi pojawiła się na manifestacji KOD zorganizowanej z okazji rocznicy radomskiego Czerwca’76. Młodzi ludzie wykrzykiwali hasła m.in. "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!". Działacze i sympatycy Komitetu Obrony Demokracji starali się zagłuszać narodowców sygnałami z syren, brawami i gwizdami.

Zobacz także

W pewnym momencie doszło do bójki pomiędzy przedstawicielami obydwu stron. Przedstawiciele KOD informowali potem na portalach społecznościowych, że jeden z ich działaczy został zaatakowany przez przedstawicieli Młodzieży Wszechpolskiej. Ci z kolei twierdzili, że musieli bronić swojego kolegi, zaatakowanego przez przedstawiciela KOD. W związku z zarzutem braku obecności policji podczas zgromadzenia KOD-u w Radomiu komendant główny policji zarządził kontrolę w jednostce w Radomiu.

RadioZET.pl/pap/maal