PiS nieugięty ws. uchodźców: odrzucamy próby narzucania relokacji do państw UE

Redakcja
30.12.2017 16:55
Uchodźcy
fot. East News

Odrzucamy próby narzucania tzw. relokacji imigrantów do poszczególnych państw UE, w tym Polski - napisała w przesłanym PAP komunikacie rzeczniczka Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek.

"Wobec pojawiających się w mediach nieprawdziwych informacji i komentarzy władze PiS i KP PiS oświadczają, że nasze stanowisko w sprawie przyjmowania imigrantów z Afryki oraz Bliskiego i Środkowego Wschodu pozostaje niezmienne" - stwierdził PiS.

Jak wynika z komunikatu (który Mazurek opublikowała także na swoim profilu na Twitterze), Prawo i Sprawiedliwość, a także Klub Parlamentarny PiS, nadal opowiadają się "za niesieniem i finansowaniem pomocy humanitarnej społecznościom dotkniętym wojną lub głodem".

"PiS podtrzymuje stanowisko sformułowane w poprzednich latach o konieczności udzielania pomocy w miejscu zamieszkania osób poszkodowanych i jednocześnie odrzuca próby narzucania tzw. relokacji imigrantów do poszczególnych państw UE, w tym Polski" - napisano w komunikacie.

"Wypowiedzi polityków nienależących do PiS pozostają ich prywatnymi opiniami i w żadnych stopniu nie reprezentują stanowiska klubu i partii" - zaznaczono w dokumencie podpisanym przez Beatę Mazurek.

RadioZET.pl/PAP/MP