Ryszard Czarnecki na łamach węgierskiej prasy. Artykuł raczej nie spodoba się PiS-owi

Redakcja
15.12.2017 10:47
Ryszard Czarnecki na łamach węgierskiej prasy. Artykuł raczej nie spodoba się PiS-owi
fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

Ryszard Czarnecki udzielił komentarza o sytuacji w Polsce dla węgierskiej prasy. Poinformował o tym na swoim profilu na Twitterze. Jeden z dziennikarzy szybko wyłapał, że tytuł artykułu raczej nie spodoba się politykom PiS.

Zagłosuj

Czy Mateusz Morawiecki będzie dobrym premierem?

Liczba głosów:

Ryszard Czarnecki zamieścił screen artykułu z węgierskiej prasy na swoim Twitterze. Udzielił komentarza w sprawie zmiany na stanowisku premiera w Polsce. Z pewnością nie sądził, że wypowiedź zostanie użyta tekście, którego wydźwięk jest mało sprzyjający dla partii rządzącej.

Tytuł artykułu brzmi: "Kukiełkowy teatr Kaczyńskiego". Na ten fakt zwrócił uwagę dziennikarz Gazety Wyborczej Wojciech Maziarski. 

maziarski

Dziennikarz przytacza też przetłumaczone fragmenty ze środka artykułu, aby pokazać, że tytuł wcale nie jest zwodniczy. "Do dymisji podała się popularna pani premier, na jej miejsce partia głosząca antyelitaryzm powołała byłego bankowca. Kaczyński sporo ryzykuje, ale najwyraźniej pieniądze z Unii są dla niego ważniejsze niż jego właśni wyborcy" - dowiadujemy się z leadu cytowanego przez Maziarskiego.

RadioZET.pl/KM