Zamknij

Rzeczniczka PiS skomentowała konwencję Biedronia. „Bratobójcza bitwa na opozycji”

Redakcja
03.02.2019 19:14
Rzeczniczka PiS skomentowała konwencję Biedronia. „Bratobójcza bitwa na opozycji”
fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER/East news

Bratobójcza bitwa na opozycji rozpoczęta - skomentowała w niedzielę rzeczniczka PiS Beata Mazurek konwencję założycielską partii Roberta Biedronia. Jak dodała "dobra zmiana dla Polski, to nie spór na światopogląd".

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W niedzielę w Warszawie Biedroń zainaugurował działalność swej partii o nazwie "Wiosna". Zapowiedział m.in. powołanie komisji sprawiedliwości i pojednania do rozliczenia tych, którzy łamali konstytucję, odpartyjnienie spółek skarbu państwa, likwidację Rady Mediów Narodowych, przygotowanie ustawy o jawności i zasadach wynagrodzeń w sektorze publicznych oraz wprowadzenie prawa do aborcji na żądanie do 12. tygodnia, a także zamknięcie kopalni węgla do 2035 r.

Zobacz także

"Słowa, słowa, słowa"

"Po konwencji Biedronia: bratobójcza bitwa na opozycji rozpoczęta. Festiwal obietnic, pomijając ich treść - wszystko można obiecać. Słowa, słowa, słowa. Żeby być wiarygodnym trzeba pokazać konkrety. Spór światopoglądowy to nie propozycja. Dobra zmiana dla PL to nie spór na światopogląd" - napisała Mazurek na Twitterze.

Konwencję nowej partii skomentował na Twitterze także wiceszef MSWiA i poseł PiS Paweł Szefernaker.

"Robert Biedroń najpierw zapowiada zagwarantowanie praw zwierząt i drzew, później mówi o pozwalaniu na zabijanie nienarodzonych dzieci. To nie jest cywilizacja europejska. To cywilizacja śmierci. Powtarzam, tegoroczne wybory to będzie zderzenie tych cywilizacji" - napisał.

RadioZET/PAP/JZ