Zamknij

Politycy po ataku na prezydenta Adamowicza: musimy udowodnić, że wspólnota zwycięży

Redakcja
14.01.2019 09:13
Politycy po ataku na prezydenta Adamowicza: musimy udowodnić, że wspólnota zwycięży
fot. PAP

Prośby o ciszę, wspólnotę, modlitwę. Politycy po ataku na Pawła Adamowicza apelują, by powstrzymać się od nienawistnych komentarzy i wzajemnych oskarżeń. Słowa wsparcia kierują do bliskich prezydenta Gdańska m.in. była premier Ewa Kopacz, marszałek Senatu Stanisław Karczewski czy główny kontrkandydat Adamowicza w zeszłorocznych wyborach samorządowych – Kacper Płażyński.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Po dramatycznych zdarzeniach z Gdańska głos zabrała też rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

„Jesteśmy wstrząśnięci tym przerażającym zdarzeniem. Nic i nigdy nie może usprawiedliwić zbrodni” – napisała w niedzielę na Twitterze.

W poniedziałek w rozmowie z TVN24 przyznała jednak, że język dyskusji politycznej w Polsce jest „różny”.

Z apelem, by udowodnić, że ważniejsza niż nienawiść jest wspólnota, wystąpił w dzień po ataku marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Barbarzyńskim atak na prezydenta Adamowicza nazwał jego główny kontrkandydat w zeszłorocznych wyborach samorządowych.

„Wyrzućmy to zło i nienawiść z naszych serc i umysłów, z naszego Kraju. Możemy się różnić, ale nie wolno nam się nienawidzić! Podstawą życia jest pokój” - to już słowa minister Beaty Kempy. Dodała, że całą noc modliła się o życie i zdrowie Pawła Adamowicza.

Była premier Ewa Kopacz zaapelowała z kolei, by w czasie, gdy toczy się walka o życie Pawła Adamowicza, „polityka zamilkła”.

– Jestem przekonana, że dzisiaj lekarze zrobili to, co mogli. Paweł Adamowicz jest pod dobrą opieką, w dobrym ośrodku, świetnie wyposażonym, ze specjalistami najwyższej klasy, ale wszystko jest w rękach Najwyższego – podkreśliła Kopacz w Polsat News.

Policja i prokuratura zaraz po zdarzeniu podjęły czynności w sprawie ataku na prezydenta miasta. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

Zobacz także

Zaraz po ataku o modlitwę za zdrowie i życie Adamowicza prosili m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki czy szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Zobacz także

Ratusz miasta Gdańska poinformował na swojej stronie, że nowy komunikat o stanie zdrowia prezydenta Pawła Adamowicza zostanie wydany około południa.

RadioZET.pl/Polsat News/TVN24/JŚ