Zamknij

Wassermann o aferze Amber Gold: Ja już wszystko wiem!

Redakcja
06.11.2018 11:06
Wassermann o aferze Amber Gold: Ja już wszystko wiem!
fot. T.Jastrzebowski/Reporter

– Jestem po tysiącach dokumentów, jestem po 121 posiedzeniach komisji, przesłuchaliśmy 140 świadków i dzisiaj już wszystko wiem – przyznała Małgorzata Wassermann w programie „Wydarzenia i Opinie” w Polsat News. Jej zdaniem „Donald Tusk nie zdał egzaminu jako premier, jako osoba rządząca państwem polskim”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Po godz. 17 w poniedziałek zakończyło się przesłuchanie byłego premiera Donalda Tuska przed sejmową komisją śledczą do spraw Amber Gold. Przewodniczący Rady Europejskiej przez 7 godzin odpowiadał na pytania dotyczące działań jego rządu w sprawie piramidy finansowej Marcina P. Doszło również do kilku słownych utarczek Tuska z przewodniczącą komisji Małgorzatą Wassermann z PiS.

Zobacz także

– Jestem po tysiącach dokumentów, jestem po 121 posiedzeniach komisji, przesłuchaliśmy 140 świadków i dzisiaj już wszystko wiem – powiedziała Wassermann, która była gościem Bogdana Rymanowskiego w programie „Wydarzenia i Opinie” w Polsat News. W jej ocenie „Donald Tusk nie zdał egzaminu jako premier, jako osoba rządząca państwem polskim”.

– Czuję, że wykonałam bardzo dużo ciężkiej i dobrej pracy. Takie mam przeświadczenie po 28 miesiącach – stwierdziła, odpowiadając na pytanie, czy czuje się wygraną pojedynku z byłym premierem.

Zobacz także

Wassermann była pytana także o wpisy Romana Giertycha, który nie wziął udziału w posiedzeniu komisji jako pełnomocnik Donalda Tuska, ale na bieżąco komentował jej przebieg. „Pani Małgorzata ma pasmo sukcesów. Wczoraj pokonana, a dzisiaj dla odmiany zmiażdżona” – pisał Giertych.

– Zakładałam, że premier nie wziął dzisiaj ze sobą pana Giertycha na przesłuchanie, bo bał się, że ten zrobi „hop, hop, hop”, jak na manifestacji KOD-u. […]Taki poziom, taka klasa pana Romana Giertycha, że premier Donald Tusk uznał, że to będzie dla niego wizerunkowe obciążenie, jeżeli ten człowiek usiądzie obok niego – stwierdziła Wassermann.

Zobacz także

Przewodnicząca komisji przekonywała, że wbrew wypowiedziom Donalda Tuska nikt podczas posiedzenia komisji mu nie przerywał. – Odpowiadał kompletnie nie na temat, poruszając wątki poboczne i musiałam przywoływać go do porządku – przyznała.

Bogdan Rymanowski zapytał także Małgorzatę Wassermann o syna byłego premiera. Podczas przesłuchania Wassermann stwierdziła, że z Michała Tuska „zrobiono słupa”. – Moim zdaniem Michał Tusk jest ofiarą. Pan Donald Tusk nie uchronił ani swojego syna, ani Polaków przed tym oszustem – dodała polityk PiS.

RadioZET.pl/PolsatNews/BM