Zamknij

Hanna Gronkiewicz-Waltz znów będzie wezwana przed komisję weryfikacyjną

Redakcja
21.12.2018 13:07
Hanna Gronkiewicz-Waltz znów będzie wezwana przed komisję weryfikacyjną
fot. M.Luczniewski/REPORTER/East News

Na luty lub marzec komisja weryfikacyjna zamierza wezwać  byłą prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz. Komisja zdecydowała o tym w piątek na posiedzeniu niejawnym. Na 15 stycznia komisja planuje też ponownie wezwać Roberta N., który w piątek nie stawił się na rozprawie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Robert N. dzień przed rozprawą przedstawił komisji zwolnienie lekarskie, które jednak zostało uznane za „unik”.

Zobacz także

Komisja na Roberta N. nałożyła więc grzywnę 10 tysięcy złotych a jej wiceprzewodniczący Sebastian Kaleta uznał, że to zaburzanie prac komisji i zawnioskował o wyznaczenie listy kolejnych świadków.

Chodzi o osoby związane z Robertem N.: partnerkę – Katarzynę Smolagę, siostrę i byłą urzędniczkę resortu sprawiedliwości – Marzenę K., współpracownika – Janusza P. i Kamilę Simurę – partnerkę P.

O wydłużenie listy świadków zawnioskował też poseł PO Robert Kropiwnicki i zaproponował przesłuchanie byłego wiceszefa BGN Jakuba R. i jego matki Aliny D oraz szefa CBA Ernesta Bejdę i z-cę ministra koordynatora służb specjalnych Macieja Wąsika.

O przesłuchanie Hanny Gronkiewicz-Waltz zawnioskował z kolei Łukasz Kondratko z PiS.

Zobacz także

Była prezydent stolicy ma zostać jednak wezwana przed komisję weryfikacyjną w drugiej kolejności.

- Prawdopodobnie będzie to luty albo marzec, po zakończeniu przesłuchań grupy Roberta N. – powiedział przewodniczący komisji Patryk Jaki.

Nowa data przesłuchania Roberta N. to 15 stycznia.

- Jeżeli się nie stawi będzie już doprowadzony siłą – podkreślił Jaki.

Na to samo przesłuchanie zostaną wezwani też Janusz P. i Marzena K. Alina D. i  Katarzyna Smolaga będą przesłuchane w następnych terminach. Wniosek o przesłuchania Wąsika i Bejdy został odrzucony.

RadioZET.pl/PAP/JŚ