Pierwsze posiedzenie komisji weryfikacyjnej. Jaki: wezwiemy prezydent Warszawy

Redakcja
12.06.2017 14:35
Pierwsze posiedzenie komisji weryfikacyjnej. Jaki: wezwiemy prezydent Warszawy
fot. East News

Nieruchomości przy ul. Twardej 8 i Twardej 10 - to pierwsze, którymi zajmie się Komisja Weryfikacyjna ds. reprywatyzacji. Komisja wezwie m.in. Hannę Gronkiewicz-Waltz - poinformował w poniedziałek szef komisji Patryk Jaki.

Afera reprywatyzacyjna w Warszawie. Wszystko, co trzeba wiedzieć!

- Komisja postanowiła wezwać w charakterze strony na pierwszą rozprawę ws. ulicy Twardej 10: pana Macieja M. oraz prezydenta miasta stołecznego Warszawy panią Hannę Gronkiewicz-Waltz - powiedział w poniedziałek Jaki.

Zobacz także

Dodał, że w charakterze świadków ws. reprywatyzacji budynków przy ul. Twardej 10 komisja postanowiła wezwać urzędników miasta stołecznego Warszawy. Chodzi o Jerzego M., Marcina Bajko, Gertrudę Jakubczyk-Furman, Krzysztofa Śledziewskiego.

Ponadto komisja ma wezwać, występujących jako pełnomocników: Andrzeja M., Tomasza Ż. oraz kuratora Grażynę K.

Zobacz także

Jaki zapowiedział, że komisja zajmie się weryfikacją reprywatyzacji budynków m.in. przy ulicach: Zielnej 7, Złotej 17 i 19 oraz Noakowskiego 16.

Wiceminister sprawiedliwości ocenił, że podczas prac komisji "na razie widać dobry duch współpracy w wyjaśnianiu skandalicznych reprywatyzacji, które miały miejsce w Warszawie". - Mam nadzieję, że tak będzie dalej – dodał. Szef komisji ujawnił, że pierwsze podjęte decyzje - co do adresów nieruchomości, których reprywatyzacje zbada komisja, zapadły jednogłośnie.

Pytany czy liczy, iż prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz zmieni zdanie i stawi się przed komisją, Jaki powiedział, że na to liczy. - Argumenty, które przedstawia pani prezydent są – w mojej ocenie, delikatnie mówiąc - niewystarczające. Komisja, z udziałem przedstawiciela Platformy Obywatelskiej gwarantuje, że prawa pani prezydent zostaną dochowane, tzn. pozwolimy na swobodną wypowiedź – powiedział.

Dodał, że komisji zależy na tym, by prezydent stolicy podzieliła się swoją wiedzą, którą zdobyła jako urzędnik publiczny. - Nas interesuje tylko ta wiedza, która ma charakter publiczny. Nas nie interesują sprawy prywatne pani prezydent – podkreślił.

RadioZET.pl/PAP/DG