Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kolejne decyzje komisji weryfikacyjnej ws. zwrotu warszawskich nieruchomości

20.11.2018 14:26
xxx wiadomosci

Decyzje zwrotowe ws. nieruchomości przy ul. Wilczej i Skorupki 6 oraz al. Niepodległości 151 zostały wydane z naruszeniem prawa – uznała komisja weryfikacyjna. Przewodniczący komisji Patryk Jaki zapowiedział też, że w najbliższym czasie przesłuchany zostanie mecenas Robert N.

Kolejne decyzje komisji weryfikacyjnej ws. zwrotu warszawskich nieruchomości fot. PAP

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Komisja weryfikacyjna zebrała się we wtorek na niejawnym posiedzeniu i uchyliła w całości decyzje zwrotowe wydane przez prezydent Warszawy w sprawie nieruchomości przy Wilczej i Skorupki 6 oraz nieruchomości przy al. Niepodległości 151.

Przewodniczący komisji Patryk Jaki przekazał, że rozstrzygnięcia komisji w obu sprawach zostały podjęte jednogłośnie. W obu przypadkach nie było posiedzenia jawnego, na którym przesłuchiwani byliby świadkowie i strony reprywatyzacji.

Komisja weryfikacyjna już wcześniej zajmowała się sprawą Skorupki 6 i na początku października uchyliła decyzję reprywatyzacyjną ws. tej nieruchomości. Jak jednak wyjaśniał Patryk Jaki, dawna nieruchomość pod tym adresem była podzielona na dwie części. Wtorkowa decyzja dotyczy kolejnej części budynku, w stosunku do której została wydana osobna decyzja ratusza.

Jak poinformowano, komisja podjęła decyzję o przesłuchaniu byłego wiceszefa dawnego Biura Gospodarki Nieruchomościami Jakuba R. W pierwszej kolejności zamierza jednak przesłuchać Roberta N.

Robert N. to znany warszawski mecenas. Jego nazwisko pojawia się w szeregu spraw reprywatyzacyjnych, m.in. przy zwrocie dawnej Chmielnej 70.

RadioZET.pl/PAP/JŚ

Oceń