Kolejne decyzje komisji weryfikacyjnej ws. zwrotu warszawskich nieruchomości

Redakcja
20.11.2018 14:26
Kolejne decyzje komisji weryfikacyjnej ws. zwrotu warszawskich nieruchomości
fot. PAP

Decyzje zwrotowe ws. nieruchomości przy ul. Wilczej i Skorupki 6 oraz al. Niepodległości 151 zostały wydane z naruszeniem prawa – uznała komisja weryfikacyjna. Przewodniczący komisji Patryk Jaki zapowiedział też, że w najbliższym czasie przesłuchany zostanie mecenas Robert N.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Komisja weryfikacyjna zebrała się we wtorek na niejawnym posiedzeniu i uchyliła w całości decyzje zwrotowe wydane przez prezydent Warszawy w sprawie nieruchomości przy Wilczej i Skorupki 6 oraz nieruchomości przy al. Niepodległości 151.

Przewodniczący komisji Patryk Jaki przekazał, że rozstrzygnięcia komisji w obu sprawach zostały podjęte jednogłośnie. W obu przypadkach nie było posiedzenia jawnego, na którym przesłuchiwani byliby świadkowie i strony reprywatyzacji.

Zobacz także

Komisja weryfikacyjna już wcześniej zajmowała się sprawą Skorupki 6 i na początku października uchyliła decyzję reprywatyzacyjną ws. tej nieruchomości. Jak jednak wyjaśniał Patryk Jaki, dawna nieruchomość pod tym adresem była podzielona na dwie części. Wtorkowa decyzja dotyczy kolejnej części budynku, w stosunku do której została wydana osobna decyzja ratusza.

Jak poinformowano, komisja podjęła decyzję o przesłuchaniu byłego wiceszefa dawnego Biura Gospodarki Nieruchomościami Jakuba R. W pierwszej kolejności zamierza jednak przesłuchać Roberta N.

Robert N. to znany warszawski mecenas. Jego nazwisko pojawia się w szeregu spraw reprywatyzacyjnych, m.in. przy zwrocie dawnej Chmielnej 70.

RadioZET.pl/PAP/JŚ