Zamknij

Luzowanie obostrzeń od 26 kwietnia. Co z komuniami i weselami?

21.04.2021 18:47

Komunie i wesela będą mogły się odbyć jeszcze w maju? Minister zdrowia Adam Niedzielski dał nadzieję osobom, które chcą je wyprawić już wkrótce. Będzie się trzeba liczyć jednak z limitem osób podczas takich uroczystości. Rząd ma ogłosić decyzję w tej sprawie w środę, 28 kwietnia.

przyjęcie komunijne, weselne
fot. Shutterstock.com

Luzowanie obostrzeń od 26 kwietnia dotyczy na razie 11 województw: warmińsko-mazurskiego, podkarpackiego, podlaskiego, lubelskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego i małopolskiego. Tam wróci nauka hybrydowa oraz działalność wznowią zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. A co z komuniami i weselami? Czy będzie można je urządzić już w maju? Minister zdrowia odniósł się do tej kwestii na konferencji prasowej.

Komunie i wesela w maju 2021. Minister zdrowia o szczegółach

Adam Niedzielski poinformował w środę, że w przyszłym tygodniu zostanie przedstawiony szczegółowy plan postępowania dla całego maja, który będzie zakładał przywracanie funkcjonowania takich branż jak m.in. branża hotelarska i gastronomiczna.

Dodał, że w tym planie będzie również odniesienie do kwestii komunii, wesel i innych tego typu uroczystości. Jednak, jeśli dojdzie do poluzowania przepisów w tym zakresie, trzeba będzie się liczyć z faktem, że na takie imprezy będzie można zaprosić ograniczoną liczbę osób.

- Zgodnie z tym duchem, który już częściowo mamy, jeśli chodzi o ten limit uprawiania sportu, który już zastosowaliśmy w wysokości 25 osób, więc od takiego limitu na pewno będziemy zaczynali - podkreślił Niedzielski.

loader

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP