Zamknij

Jagger: „Jestem za stary, by być sędzią”. To odpowiedź na list Wałęsy?

Redakcja
09.07.2018 06:53
Mick Jagger
fot. East News

„Polska, co za piękny kraj, jestem za stary, by być sędzią, ale jestem dość młody, by śpiewać” – powiedział podczas niedzielnego koncertu w Warszawie do swych fanów lider zespołu The Rolling Stones Mick Jagger.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Byłeś/aś na koncercie The Rolling Stones w Warszawie?

Liczba głosów:

Koncert The Rolling Stones odbył się w na PGE Narodowym w ramach europejskiego tournée „Stones – No Filter”.

Mick Jagger odpowiedział Lechowi Wałęsie? 

W niedzielę wieczorem pojawiło się w internecie nagranie, na którym słychać, jak Mick Jagger pozdrawia swoich fanów. „Jak się macie, Warszawo?” – pyta po angielsku. Następnie w języku polskim dodaje: „Polska, co za piękny kraj, jestem za stary, by być sędzią, ale jestem dość młody, by śpiewać”.

Kilka dni temu były prezydent Lech Wałęsa wystosował do The Rolling Stones list, w którym poprosił członków zespołu o wsparcie w obronie niezależności sądów. „Wiele osób w Polsce broni wolności, ale potrzebuje wsparcia. Jeśli możecie powiedzieć lub zrobić cokolwiek, będąc w Polsce, będzie to dla nich naprawdę dużo znaczyć” – zwrócił się z apelem do Stonesów Lech Wałęsa.

Ustawa o Sądzie Najwyższym 

Zgodnie z ustawą o Sądzie Najwyższym, która weszła w życie 3 kwietnia, w dniu następującym po upływie trzech miesięcy od tego terminu w stan spoczynku przechodzą z mocy prawa sędziowie SN, którzy ukończyli 65. rok życia. W związku z tym sędziowie ci od 4 lipca według ustawy przestają pełnić swe funkcje. Mogą oni dalej orzekać, jeśli w ciągu miesiąca od wejścia w życie nowej ustawy złożyli stosowne oświadczenie i przedstawili odpowiednie zaświadczenia lekarskie, a prezydent wyrazi zgodę na dalsze zajmowanie stanowiska sędziego SN.

Zobacz także

I prezes SN Małgorzata Gersdorf, która ukończyła 65 lat, nie złożyła takiego oświadczenia. Oświadczyła, że „stanowisko prezesa SN, niezależnie od tego, kto by nim był, ma kadencyjność określoną w konstytucji” i kadencyjność ta „nie podlega dyskusjom i zmianom ustawowym”.

Niedzielny Koncert jest czwartym występem Stonesów w Polsce. Ostatni raz zespół zagrał w naszym kraju w 2007 r. Wcześniej wystąpił w 1998 r. na Stadionie Śląskim w Chorzowie oraz w 1967 r. na dwóch koncertach w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

RadioZET.pl/PAP/DG