Zamknij

Konferencja prasowa Dworczyka. Rząd ogłosił zasady loterii szczepionkowej

24.06.2021 13:26
Mateusz Morawiecki
fot. Krystian Maj/KPRM

Konferencja prasowa Michała Dworczyka i prezesa Totalizatora Sportowego dotycząca zasad loterii szczepionkowej odbyła się w czwartek 24 czerwca. Każdy z uczestników loterii będzie miał cztery szanse na wygraną. Będzie też kilka kategorii nagród. 

Loteria szczepionkowa będzie trwać od 1 lipca do 30 września. Prezes Totalizatora Sportowego Olgierd Cieślik, który brał udział we wspólnej konferencji prasowej z szefem KPRM Michałem Dworczykiem oraz wiceministrem w MSWiA Pawłem Szefernakerem, poinformował o szczegółach loterii.

- Ma ona charakter profrekwencyjny. Nagrody pieniężne czy rzeczowe mają zachęcić szczególnie niezdecydowanych do szczepienia i walki z pandemią, aby jak najwięcej osób było zaszczepionych - podkreślił szef Totalizatora.

Loteria Narodowego Programu Szczepień obejmie całą Polskę. Uczestnicy muszą być pełnoletni oraz przejść kompletną procedurę szczepienia - albo być zaszczepionym dwoma dawkami, albo jedną, w zależności od producenta. Każdy z uczestników loterii będzie miał cztery szanse na wygraną. Będzie też kilka kategorii nagród:

  • codzienne,
  • tygodniowe,
  • miesięczne,
  • nagroda główna.

Prezes Totalizatora Sportowego wyjaśnił, że losowanie finałowej nagrody nastąpi 6 października. Do wygrania będą dwie nagrody po 1 mln zł oraz samochody. - Rejestrujmy się na szczepienia. Jeżeli nie osiągniemy wystarczającego poziomu zaszczepienia, będziemy musieli liczyć się z czwartą falą Covid-19, a w konsekwencji nie można wykluczyć żadnych sytuacji, z lockdownem włącznie - zaapelował szef KPRM Michał Dworczyk.

RadioZET.pl