Zamknij

Czarnek do protestujących uczniów: Powrót do szkół bez zmian. Take it easy

29.04.2021 12:28

Rozmawialiśmy na temat powrotu uczniów do szkół, programach wsparcia i o systemie wynagradzania nauczycieli – poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek na konferencji po posiedzeniu zespołu ds. statutu zawodowego nauczycieli. Zwrócił się także do protestujących uczniów, którzy domagają się przedłużenia nauki zdalnej do końca roku szkolnego. "Take it easy" - powiedział minister.

Konferencja ministra edukacji
fot. MEiN

Przemysław Czarnek na konferencji prasowej w czwartek odniósł się m.in. do kwestii powrotu do szkół, którego obawiają się uczniowie zrzeszeni wokół Protestu Uczniowskiego. Przypomnijmy, że młodzi ludzie powrotu do nauki stacjonarnej chcieliby dopiero od września. Petycję do ministra edukacji w tej sprawie do czwartkowego popołudnia podpisało ponad 460 tys. osób.

- Powrót do szkół to radosny powrót do normalności. Nie bójmy się tego! - skomentował Przemysław Czarnek. - Zakończenie roku szkolnego 25 czerwca w trybie stacjonarnym przyczyni się do tego, że odbuduje się wspólnota, więź między uczniami, nauczycielami ocenił. - Każdy dzień nauki stacjonarnej jest lepszy niż kilka dni nauki zdalnej - dodał, zapowiadając, że zasady dot. powrotu do szkół w maju pozostają bez zmian. Do protestujących uczniów zwrócił się słowami: "Take it easy".

Konferencja ministra edukacji 29.04 minuta po minucie:

Przypomnijmy, że zgodnie z decyzją rządu od maja będzie następował stopniowy powrót uczniów do szkół. Uczniowie klas 1-3 już 4 maja wracają do nauki stacjonarnej. Później, 15 maja, rozpocznie się nauka hybrydowa dla klas 4-8 szkół podstawowych, a także dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Rząd zakłada, że już 29 maja do szkół (stacjonarnie) wrócą już wszyscy uczniowie.

powrot-do-szkol
fot.

Powrót do szkół od września? Jest petycja do ministra edukacji

Sami uczniowie mają jednak mieszane uczucia. Młodzi ludzie zrzeszeni wokół inicjatywy Protest Uczniowski powrotu do szkół chcieliby dopiero od września. W czwartek przed południem apel do ministra edukacji w tej sprawie podpisało już ponad 400 tys. osób.

Zobacz także

RadioZET.pl