Zamknij

Konferencja ministra edukacji. Czarnek o ryzyku przywrócenia nauki zdalnej na uczelniach

PAP
01.10.2021 15:43
Minister edukacji Przemysław Czarnek i minister zdrowia Adam Niedzielski
fot. PAP/Wojtek Jargiło

Mamy świadomość tego, że musimy zachować wszelką ostrożność i zdrowy rozsądek w postępowaniu na polskich uczelniach – mówił w piątek podczas konferencji prasowej minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. - Musimy stosować się do tych wszystkich przepisów, abyśmy nie musieli znów przechodzić na naukę zdalną - podkreślał.

Rozporządzenie, które ograniczało możliwość stacjonarnej nauki na uczelniach w Polsce przez ostatni rok akademicki, nie obowiązuje już od połowy sierpnia – przypomniał minister edukacji Przemysław Czarnek na piątkowej konferencji prasowej. - Wracamy do sytuacji prawnej sprzed pandemii – dodał.

Konferencja ministra edukacji: nauka zdalna tam, gdzie to konieczne

Jego zdaniem sytuacja ta nie oznacza natomiast braku obowiązku przestrzegania przepisów sanitarnych, które zostały wydane przez resort edukacji i zdrowia wraz z jego służbami sanitarnymi, i które stale obowiązują. - Te wytyczne i zalecenia trafiły do wszystkich uczelni w całej Polsce – powiedział.

- Wszystkich rektorów oraz wszystkich odpowiedzialnych za nauczanie i dydaktykę na naszych polskich uczelniach zachęcam do tego, aby utrzymywali elementy nauki zdalnej tylko tam, gdzie jest to konieczne – mówił szef MEiN.

- Chcemy odbudować wspólnotę akademicką i normalne relacje między studentami, profesorami i studentów z profesorami, ale musimy stosować się do tych wszystkich przepisów, których przestrzeganie jest niezbędne do tego, abyśmy nie musieli, w jakiejś perspektywie czasowej znów przechodzić na naukę zdalną – podkreślał.

RadioZET.pl/PAP:Katarzyna Herbut, Piotr Nowak