Zamknij

Konferencja ministra zdrowia. Luzowanie obostrzeń w 11 województwach

21.04.2021 10:55
Konferencja ministra zdrowia ws obostrzeń
fot. KPRM

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że od 26 kwietnia poluzowane zostaną obostrzenia 11 województwach. Chodzi o małopolskie, zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie, mazowieckie, świętokrzyskie, lubuskie, pomorskie, lubelskie, warmińsko-mazurskie, podkarpackie, podlaskie. W tych regionach otwarte zostaną salony urody, zakłady kosmetyczne i fryzjerskie. Wróci tam także nauka hybrydowa w klasach 1-3.

Poluzowanie obostrzeń od 26 kwietnia w 11 województwach

"We wszystkich 11 województwach, zaczynając od małopolskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubelskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, podlaskiego i lubuskiego - to są województwa, gdzie przywracamy od najbliższego poniedziałku naukę w systemie hybrydowym" - oświadczył minister.

Na konferencji prasowej szef MZ poinformował, że w jedenastu województwach mniej obecnie dotkniętych epidemią od poniedziałku 26 kwietnia zostanie przywrócone funkcjonowanie salonów urody, fryzjerów i zakładów kosmetycznych.

Obostrzenia pozostaną w 5 województwach

Dotychczasowe obostrzenia obowiązują bez zmian w województwach, gdzie średnia dzienna liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców przekroczyła 35. Chodzi o województwa: śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie i opolskie.

Minister zdrowia poinformował w środę na konferencji prasowej, że w przyszłym tygodniu zostanie przedstawiony szczegółowy plan postępowania dla całego maja, który będzie zakładał przywracanie funkcjonowania takich branż jak m.in. branża hotelarska i gastronomiczna.

Dodał, że w tym planie będzie również odniesienie do kwestii komunii, wesel i innych tego typu uroczystości. "Zgodnie z tym duchem, który już częściowo mamy, jeśli chodzi o ten limit uprawiania sportu, który już zastosowaliśmy w wysokości 25 osób, więc od takiego limitu na pewno będziemy zaczynali" - podkreślił Niedzielski.

RadioZET.pl