Zamknij

Konfederacja: w środę Niedzielski powinien ogłosić, że otwiera wszystko

27.04.2021 16:40
Adam niedzielski powinien ogłosić że otwiera wszystko
fot. PAP

Minister Adam Niedzielski powinien ogłosić w środę, że "wszystko się otwiera", w tym siłownie, baseny i kluby fitness - mówili we wtorek przedstawiciele Konfederacji. W środę 28 kwietnia ma odbyć się specjalna konferencja ministra zdrowia, na której poznamy szczegółowy plan wychodzenia z lockdownu i luzowania obostrzeń w najbliższych tygodniach.

Konferencja ministra zdrowia poświęcona planom wychodzenia z lockdownu oraz luzowania obostrzeń w maju ma odbyć się w środę 28 kwietnia. - Jeszcze we wtorek do wieczora będziemy uzgadniać wszystkie szczegóły dotyczące znoszenia obostrzeń, w środę przedstawimy plan na najbliższe kilka tygodni - zapowiedział we wtorek po południu premier Mateusz Morawiecki.

Posłowie Konfederacji uważają, że 28 kwietnia powinnyśmy usłyszeć decyzję o całkowitym otwarciu gospodarki. Poseł Artur Dziambor przekonywał, że to decyzje szefa MZ i premiera Mateusza Morawieckiego "w sposób tragiczny wpływają na stan zdrowia i na odporność Polaków". "Jesteśmy przekonani, że minister Niedzielski wie doskonale o tym, jak wygląda sytuacja, tylko boi się w tym momencie - razem ze swoim rządem - przyznać się do błędu. Słyszymy teraz, że od środy będziemy słuchali o różnych zdejmowanych obostrzeniach. Bardzo nam miło. Po to tu dzisiaj jesteśmy, żeby podpowiedzieć ministrowi Niedzielskiemu - w środę powinien zapowiedzieć, że wszystko się otwiera, że otwieramy siłownie, że otwierają się sauny, kluby fitness, hotele" - powiedział polityk Partii KORWiN.

Konferencja ministra zdrowia 28 kwietnia. "Niedzielski powinien ogłosić, że wszystko otwiera"

Według niego, powinien też nastąpić "pełny powrót do szkół". "Przecież wróciły do szkół dzieci z klas 1-3, więc powinny wrócić pozostałe klasy i studenci. Wszyscy powinni wrócić do normalności. To jest to, czego się trzymamy" - oświadczył poseł Dziambor.

ZOBACZ TAKŻE: Konferencja ministra zdrowia. Rząd przedstawi kalendarz luzowania obostrzeń

Poseł Grzegorz Braun zwrócił uwagę m.in. na przedsiębiorców z branży fitness, którzy "trudzili się, zainwestowali, i nawet, gdy nie pracują, muszą utrzymywać infrastrukturę". "A władza uniemożliwia jednym normalną pracę, uprawianie przedsiębiorczości, a drugim uniemożliwia dbanie o kondycję" - powiedział.

Mówiąc o coraz gorszej kondycji psychofizycznej dzieci i młodzieży, Braun dodał "jeszcze jedną czarną liczbę - 30-procentowy wzrost liczby zamachów samobójczych wśród nieletnich w ostatnim roku". Według niego, przedstawiciele obecnego rządu "odpowiadają za tragedię narodową".

Według mec. Jacka Wilka, "szczególnie dramatyczna sytuacja" jest wśród dzieci, które są "zamknięte w domach, przykute do krzeseł, siedzące przed komputerami". Przypomniał, że jest to "prosta droga do chorób, wad postawy i innych komplikacji zdrowotnych", a także nadwagi. Powołując się na ekspertyzy podkreślił, że niektóre zmiany będą "nieodwracalne i będą wymagały specjalistycznego leczenia przez całe życie".

RadioZET.pl/ PAP/ Twitter