Zamknij

Ministerstwo Zdrowia ogłasza zmiany. Chodzi o zasady izolacji

28.01.2022 10:59
MZ zmienia zasady kwarantanny
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Kwarantanna i izolacja będą trwały jeszcze krócej? – Pracujemy nad dalszym skróceniem – poinformował w piątek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Zaznaczył, że decyzję w tej sprawie jeszcze dziś ma ogłosić minister zdrowia Adam Niedzielski. Część szczegółów ujawnił przed południem rzecznik MZ. - W najbliższym czasie zdecydujemy o skróceniu okresu izolacji i kwarantanny medyków (zajmujących się pacjentami) oraz służb mundurowych. Trwają ustalenia z MON i MSWiA - powiedział Wojciech Andrusiewicz. 

Ministerstwo Zdrowia pracuje nad dalszym skróceniem okresu izolacji i kwarantanny. Przypomnijmy, od wtorku 25 stycznia kwarantanna została skrócona z 10 do 7 dni. Rządzący mają ogłosić zmiany w tym zakresie jeszcze w piątek.

W piątek część szczegółów proponowanych zmian ujawnił rzecznik resortu zdrowia. - W najbliższym czasie zdecydujemy o skróceniu okresu izolacji i kwarantanny medyków (zajmujących się pacjentami) oraz służb mundurowych. Trwają ustalenia z MON i MSWiA. Liczymy, że izolacja od środy (2 lutego, przyp.) będzie trwała 7 dni, a kwarantanna 5 dni - powiedział w piątek na konferencji prasowej rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz. W przypadku izolacji po 5 dniach będzie można wykonać test, a ujemny wynik będzie zwalniał z izolacji.

MZ ogłosi zmiany w izolacji. "Pracujemy nad tym"

Widmo paraliżu życia społecznego w dobie piątej fali koronawirusa wymusza na rządzących dalej idące kroki. Mówił o tym w piątek w Programie Pierwszym Polskim Radia wiceminister Waldemar Kraska. W piątek na kwarantannie zdrowia przebywa ponad 1,068 miliona osób w Polsce.

- Dostrzegamy problem i dzisiaj minister Adam Niedzielski na pewno to ogłosi. Pracujemy nad tym, by kwarantannę skrócić. Dzisiaj ta informacja na pewno i decyzja zapadnie – powiedział w Polskim Radiu Kraska.

RadioZET.pl

C