Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Premier Szydło: rozporządzenie ws. szkód po nawałnicach podpisane

24.08.2017 17:54
xxx wiadomosci

- Podpisałam kolejne rozporządzenie powiększające liczbę gmin, dla których zostały zastosowane szczególne rozwiązania dot. odbudowy i remontów budynków po nawałnicach - powiedziała w czwartek po posiedzeniu rządu premier Beata Szydło.

Premier Szydło: rozporządzenie ws. szkód po nawałnicach podpisane fot. PAP

- Dzisiaj podpisałam kolejne rozporządzenie powiększające liczbę gmin, (...) dla których zostały zastosowane szczególne rozwiązania dot. odbudowy i remontów budynków, uproszczone procedury, tak aby ułatwić tym wszystkim, którzy są poszkodowani, żeby te remonty zostały przeprowadzone - powiedziała na konferencji prasowej Szydło.

Premier podkreśliła, że w rozporządzeniu znajduje się dodatkowych 76 gmin. "Wszystkie gminy, które się zgłosiły, zostały w rozporządzeniu ujęte" - powiedziała. 

Premier Szydło odpowiadała też na pytania dotyczące reparacji wojennych.

- Mówienie o reparacjach jest upominaniem się o sprawiedliwość i o to, co się Polsce należy; jesteśmy ofiarą II wojny światowej, krzywda nie została nam naprawiona, a wręcz odwrotnie - uważa Beata Szydło.

Szefowa rządu odniosła się też do kontrowersji w sprawie Autosanu. 

- Jestem zbulwersowana; poleciłam ministrowi Henrykowi Kowalczykowi pełne wyjaśnienie sprawy i wyciągnięcie konsekwencji, jeśli będzie taka potrzeba - skomentowała. 

RadioZET.pl/PAP/KM

Oceń