Zamknij

Konferencja ws. luzowania obostrzeń przed południem. "Charakter kompleksowy"

28.04.2021 09:42
Piotr Müller
fot. Piotr Molecki/East News

Konferencja ws. luzowania nowych obostrzeń ma się odbyć przed południem - poinformował w środę Piotr Müller. Mateusz Morawiecki ma przedstawić harmonogram dotyczącego całego maja. - Rozwiązania mają charakter kompleksowy - przekazał rzecznik rządu.

Na konferencji w środę, 28 kwietnia premier ma ogłosić luzowanie obostrzeń, które obejmie cały maj. Przypomnijmy, od 26 kwietnia w 11 województwach o najmniejszej średniej dziennej liczbie zakażeń część restrykcji została zniesiona. Otwarte są w nich salony fryzjerskie i kosmetyczne, a dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej przeszły na nauczanie hybrydowe.

Inne ograniczenia, dotyczące m.in. kin i teatrów, galerii handlowych, siłowni czy gastronomi, pozostały. W pięciu województwach - śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim oraz opolskim – obowiązują wszystkie nałożone wcześniej obostrzenia.

Piotr Müller zapowiada nowe obostrzenia: trzeba zawsze ważyć i kwestie gospodarcze, i epidemiczne

Piotr Müller, który był gościem Programu Trzeciego Polskiego Radia, został zapytany o planowaną na środę konferencję przedstawicieli rządu dotyczących obostrzeń, czy będzie to harmonogram na najbliższe tygodnie, czy tylko na najbliższe dni. - To będzie harmonogram, który dzisiaj pan premier przedstawi, konferencji spodziewam się przed południem, i będzie dotyczył całego maja - powiedział rzecznik rządu. - W praktyce to, co dzisiaj zostanie ogłoszone, będzie miało taki charakter kompleksowy. Siłą rzeczy nie chcę jeszcze jakichś szczegółów zdradzać, to już jest ustalone, ale zaraz jest rządowy zespół, który to zatwierdza - dodał.

W audycji przypomniano, że wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin rekomendował otwarcie od 4 maja hoteli, ogródków restauracyjnych, branży fitness oraz handlu, a w czerwcu reszty branż.

Müller zapytany, czy są to rozsądne propozycje, czy wicepremier jest w tej sprawie bardziej hazardzistą, odpowiedział, że porównanie do hazardzisty nie jest dobre. - Każdy z nas by sobie życzył, żebyśmy jak najszybciej wyszli z epidemii koronawirusa i żebyśmy wrócili do normalności, natomiast trzeba zawsze ważyć i kwestie gospodarcze, i epidemiczne, wczoraj też odbyło się spotkanie Rady Medycznej i te wszystkie zdania były wzięte pod uwagę - powiedział.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP