Zamknij

Będą nowe obostrzenia. Morawiecki zapowiedział zaostrzenie restrykcji

06.12.2021 12:11
nowe obostrzenia
fot. Zbyszek Kaczmarek /REPORTER

Będą nowe obostrzenia. Plan zaostrzenia restrykcji w związku z czwartą falą koronawirusa i pojawieniem się wariantu Omikron zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Konferencja ministra zdrowia odbędzie się we wtorek lub w środę.

Mateusz Morawiecki zapowiedział wprowadzenie nowych obostrzeń epidemicznych w związku z czwartą falą zakażeń i pojawieniem się wariantu Omikron. Premier zapowiedział, że nowy pakiet obostrzeń zostanie przedstawiony we wtorek lub w środę.

- We wtorek lub najpóźniej w środę przedstawimy drugi pakiet zaostrzeń, m.in. taki, który będzie się wiązał z sytuacją świąteczną, będzie odpowiedzią na mutację wirusa omikron. Rzeczywiście przedstawia to się niedobrze - powiedział premier podczas konferencji prasowej. Według Morawieckiego, "jest bardzo dużo zgonów, szczególnie wśród osób niezaszczepionych".

Nowe obostrzenia w grudniu i na święta

Premier zapowiedział "wzmocnienie mechanizmów szczepienia i ich obowiązkowości w niektórych zawodach". - Będziemy również dyskutować o wzmocnieniu zaostrzeń w niektórych miejscach, dla osób niezaszczepionych, aby odpowiedzieć na tę odmianę wirusa omikron, który pewnie już jest w Polsce - podkreślił.

Od 1 grudnia w Polsce  obowiązują nowe obostrzenia epidemiczne, m.in. zakaz lotów z siedmiu krajów Afryki i zmiana limitów obowiązujących w instytucjach kultury, kościołach, hotelach, lokalach gastronomicznych i na weselach.

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenia koronawirusem u 13 250 kolejnych osób. Zmarło 25 chorych z COVID-19. – podało w poniedziałek 6 grudnia Ministerstwo Zdrowia. Od początku pandemii ponad 3,6 mln osób zakaziło się koronawirusem, zanotowano 85,7 tys. przypadków śmiertelnych.

Nowe przypadki zakażeń pochodzą z województw: mazowieckiego (2116), śląskiego (1638), dolnośląskiego (1408), małopolskiego (1290), wielkopolskiego (1029), pomorskiego (990), zachodniopomorskiego (962), łódzkiego (722), lubuskiego (536), kujawsko-pomorskiego (526), opolskiego (502), podkarpackiego (365), warmińsko-mazurskiego (327), świętokrzyskiego (300), lubelskiego (285), podlaskiego (148).

RadioZET.pl

C