Zamknij

Konflikt Big Cyc z TVP. Rafał Ziemkiewicz przedstawił pomysł zakończenia sporu [FOTO]

Redakcja
04.08.2018 16:23
Rafał Ziemkiewicz
fot. Stanisław Kowalczyk/East News

Big Cyc domaga się zadośćuczynienia od TVP za wykorzystanie w swoim programie ich piosenki. Chociaż telewizja nie zamierza płacić, Rafał Ziemkiewicz wpadł na pomysł, który ma zakończyć spór.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wszystko zaczęło się od tego, że w satyrycznym programie „W tyle wizji” wykorzystano utwór zespołu Big Cyc „Jak słodko zostać świrem”. Piosenkę puszczono do zilustrowania materiału na temat protestujących pod Sejmem, którzy strajkowali przeciwko reformom sądownictwa. Sam utwór miał nawiązywać do słów Stanisława Karczewskiego, który powiedział, że barierki stoją dlatego, „żeby świry się nie dostawały i nie szkodziły”.

Artyści zarzucili stacji wykorzystanie utworu bez ich zgody i domagają się miliona złotych zadośćuczynienia na rzecz WOŚP. Jednak TVP wyjaśniła, że piosenka została wykorzystana zgodnie z prawem – na podstawie licencji ZAiKS. W oczekiwaniu na dalszy ciąg zdarzeń, głos zabrał Rafał Ziemkiewicz, który zaproponował „polubowne załatwienie sprawy”.

- Wystawimy Skibie rachunek za wielokrotne reklamowanie się w naszym propagandowym programie "W tyle wizji" TVP na kwotę, której żąda, i po prostu wymienimy się fakturami. Będzie git? – napisał na Twitterze dziennikarz.

RadioZET.pl/Twitter/MW