Wojewódzki konserwator zabytków bez nowych pracowników. Ratusz nie chce oddać swoich ludzi

Redakcja
11.09.2017 07:51
Warszawa
fot. Wikimedia.Commons

Wojewódzki konserwator zabytków z nowymi zadaniami, ale bez nowych pracowników. Stołeczny ratusz nie chce oddać pracowników stołecznego konserwatora zabytków wojewódzkiemu konserwatorowi, który przejął ich kompetencje. Dla prawie 50 urzędników znajdzie pracę w urzędzie miasta miasta. W ubiegłym tygodniu organizacje samorządowe wyraziły zaniepokojenie tym, czy mazowiecki konserwator zabytków podoła swoim nowym zadaniom bez dodatkowych pracowników.

Zagłosuj

Czy uważasz, że Polska powinna ubiegać się o reparacje wojenne od Niemiec?

Liczba głosów:

Jak urząd miejski tłumaczy swoją decyzję o przejęciu pracowników dotychczasowego biura stołecznego konserwatora zabytków?

Reporter Radia ZET usłyszał w ratuszu, iż jest tyle nowych zadań, że wszyscy pracownicy będą mieli co robić, np. przy starych i nowych parkach kulturowych w Warszawie. Dla samych urzędników nie bez znaczenia jest też fakt, że w biurze mazowieckiego konserwatora zarobki są niższe. Magistrat nie chce wypuścić dobrych, wykwalifikowanych urzędników, ale za tą decyzją stoi też oczywiście polityka.

Miesiąc temu wojewoda Sipiera, zrywając umowę z urzędem miasta st. Warszawy o podziale obowiązków stołecznego i wojewódzkiego konserwatora zabytków, także kierował się polityką. Najgorzej może na tym wyjść samo miasto, bo paraliż urzędu konserwatora to wymarzona sytuacja dla deweloperów

Wojewoda Mazowiecki zapewnia, że powołał zespół, który zajmuje się przejęciem spraw od stołecznego konserwatora zabytków i że prace idą w dobrym kierunku. Stołeczny konserwator ma oddać swoje kompetencje mazowieckiemu konserwatorowi z początkiem listopada.

RadioZET.pl/MaG/MP