Zamknij

Konflikt w Nowoczesnej. Prezydium klubu za połączeniem z PO

Redakcja
05.12.2018 10:20

– Prezydia klubów Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej są za połączeniem klubów parlamentarnych, za chwilę decyzje w tej sprawie będą podejmowały kluby w pełnych składach – poinformował w środę rzecznik PO, Jan Grabiec.

Konflikt w Nowoczesnej. Prezydium klubu za połączeniem z PO
fot. Tomasz Jastrzębowski/REPORTER/East News

Jak jednak poinformowała zaraz potem szefowa klubu Nowoczesnej, Kamila Gasiuk-Pihowicz, klub Nowoczesnej jest przeciwny uchwale prezydium dotyczącej powołania wspólnego klubu Koalicji Obywatelskiej.

– Klub Nowoczesnej odrzucił uchwałę prezydium dot. wspólnego klubu Koalicji Obywatelskiej – powiadomiła.

„Członkowie Nowoczesnej współpracują w ramach klubów KO”

W środę w Sejmie obraduje klub Nowoczesnej. Wcześniej prezydium klubu przyjęło uchwałę popierającą utworzenie wspólnego klubu Koalicji Obywatelskiej.

Zobacz także

– Mieliśmy za sobą rozmowę na temat wzmacniania KO poprzez powstanie wspólnego klubu. Taka uchwała popierająca powstanie klubu Koalicji Obywatelskiej tutaj w parlamencie została podjęta na prezydium. Natomiast po dyskusji, jaka została przeprowadzona i na poprzednim klubie, i na zarządzie, i teraz także na posiedzeniu klubu poselskiego Nowoczesnej, taka uchwała została odrzucona – poinformowała Gasiuk-Pihowicz.

Zobacz także

Posłanka podkreśliła, że są posłowie Nowoczesnej, którzy stoją na stanowisku, że KO należy wzmacniać, także poprzez tworzenie wspólnego klubu.

– Przypomnę, członkowie Nowoczesnej współpracują w ramach klubów KO jako radni na szczeblu gminnym, powiatowym, w sejmikach. Jedyna wyrwa, która w tym momencie istnieje, to wyrwa na poziomie prac parlamentarnych – wskazała.

O godzinie 10.30 zostało wydane oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

RadioZET/PAP/JZ