Konie biegają przez ekspresową S8. Zagrożenie dla kierowców, zwierzęta są ranne

21.11.2019 20:59
Konie
fot. Fundacja Pegasus Facebook

Grupa wolno hasających koni biega wzdłuż i wszerz drogi ekspresowej S8 – alarmuje Fundacja Pegasus, która zainterweniowała w tej sprawie. Jeden z przejętych koni jest ranny – ma złamaną żuchwę. Zwierząt na wolności jest więcej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Konie stanowią poważne zagrożenie dla kierowców. - Wiele zwierząt biega od wczoraj po S8 i okolicy drogi na wysokości Żabiej Woli i Mszczonowa - alarmuje Fundacja Pegasus.

Wolontariuszom udało się ująć dwa zwierzęta. Jeden z koni jest ranny.

Drugi koń biegający od wczoraj po S8 i okolicznych miejscowościach złapany! Niestety, są też złe wiadomości. Koń jest obecnie transportowany do kliniki. Ma złamana żuchwę, z nosa leci krew. Parokrotnie na naszych oczach uniknął zderzenia z samochodem

Fundacja Pegasus

Apel o pomoc w ujęciu zwierząt

Wolontariusze apelują o wsparcie w akcji ratującej konie.

Akcja poszukiwawcza, transport, klinika to koszty na które nie byliśmy gotowi! Trzymajcie kciuki. Poszukujemy właścicieli koni

Fundacja Pegasus

Do pomocy w odławianiu koni przyłączyli się działacze fundacji Viva! Przed aktywistami szykują się kolejne pracowite dni. Wierzymy, że w trosce o bezpieczeństwo kierowców w rejon zostaną skierowane służby policji i straży miejskiej.

RadioZET.pl/Fundacja Pegasus