Koniec Makłowicza w TVP. Kurier dostarczył mu odstąpienie od umowy

17.03.2017 21:36

TVP nie będzie już współpracować z Robertem Makłowiczem ani pokazywać jego programów. Władze Telewizji poinformowały o tym dziennikarza, wysyłając mu stosowne pismo... kurierem. Makłowicz podzielił się swoimi odczuciami na Facebooku.

Makłowicz fot. Facebook

Stało się coś, czego obawiano się od jakiegoś czasu. Telewizja Polska odstąpiła od umowy z Robertem Makłowiczem i zdecydowała, że nie będzie już współpracować z popularnym dziennikarzem i krytykiem kulinarnym. Nie zamierza także emitować jego nagranych już nowych odcinków ani tych archiwalnych.

Makłowicz o wszystkim dowiedział się z pisma, które TVP przesłało mu za pośrednictwem kuriera. Poinformował o tym na swoim Facebookowym profilu, gdzie opublikował post, w którym nie krył smutku i zażenowania całą sytuacją.

"Domagałem się publicznie i domagam nadal wycofania spotu reklamującego TVP, w którym zmanipulowano mą wypowiedź, umieszczając ją w kontekście bieżącej polityki, której lepkiego jęzora starałem się w swej telewizyjnej aktywności unikać, jak pocałunku śmierci. Jednak nie udało się, pozostał absmak gorszy, niźli po konsumpcji płucek na kwaśno w barze dworcowym za Gomułki" - czytamy i w zasadzie słowa te wystarczą za komentarz do całego zamieszania.

RadioZET.pl/Facebook/MP

Oceń