Koniec Ubera w Polsce? Jest projekt Ministerstwa Infrastruktury

Redakcja
29.10.2018 12:09
Uber
fot. Shutterstock

To może być koniec Ubera i Taxify w Polsce. Ministerstwa Infrastruktury opracowało nowy projekt ustawy o transporcie. Dokument trafił już do komisji prawnej przy Radzie Ministrów. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje branżowy portal Wirtualne Media, nowy projekt ustawy o transporcie ma uregulować rynek pośredników w przewozach, takich jak np. Uber czy Taxify. W praktyce może oznaczać to koniec ich działalności w Polsce. Prace nad projektem trwały do maja tego roku, a 17 października dokument trafił do komisji prawnej Rady Ministrów. 

Z nieoficjalnych informacji wynika, że nowa ustawa o transporcie została rozpatrzona przez Komitet Stały Rady Ministrów.

Koniec Ubera w Polsce? 

Nowe prawo uniemożliwi świadczenie usług przewozu osób przez pośredników. Co więcej, licencję na pośrednictwo w przewozie będą mogły uzyskać tylko podmioty zarejestrowane na terytorium Polski. 

– Powyższy przepis eliminuje w praktyce możliwość pośrednictwa względem jakiegokolwiek innego rodzaju usług niż taxi – komentuje Arkadiusz Pączka, dyrektor Centrum Monitoringu Legislacji w organizacji Pracodawcy RP. 

Zobacz także

Ministerstwo w projekcie ustawy przewidziało kary za naruszenie dowolnego przepisu ustawy o transporcie drogowym w wysokości od 5 tys. do 40 tys. złotych. 

RadioZET.pl/Wirtualne Media/DG