Zamknij

Koniec futrobiznesu w Polsce? Kaczyński podpisał projekt zakazujący hodowli zwierząt na futra

Redakcja
08.11.2017 12:03

Wspaniała wiadomość dla tych, którym nie obcy jest los zwierząt. Długo wyczekiwany projekt ustawy zakazującej hodowli zwierząt na futra trafi do Sejmu. Jako pierwszy podpisał go prezes PiS, a to daje zielone światło i nadzieję, że projekt wkrótce zostanie przegłosowany.

Koniec futrobiznesu w Polsce? Kaczyński podpisał projekt zakazujący hodowli zwierząt na futra
fot. Facebook/Otwarte Klatki

 

Na zmianę w prawie obrońcy zwierząt czekają od lat. Wszystko wskazuje na to, że biznes osób zarabiających na produkcji futer w Polsce może się skończyć. – Projekt ma ucywilizować sytuację zwierząt w Polsce – komentuje poseł Krzysztof Czabański, jeden z pomysłodawców zmian w prawie.

Ucywilizowanie losu zwierząt

Poza zakazem hodowli m.in. lisów,czy norek na futra, projekt ustawy zakazuje nawet trzymania psów na łańcuchach. To duży krok we właściwym kierunku.

Cały proceder zabijania zwierząt do produkcji futer został nagłośniony przez organizację Otwarte Klatki. To w dużej mierze dzięki nim, sprawą zajęli się rządzący. – Dzięki naszej wieloletniej pracy i Twojemu wsparciu, do Sejmu trafił projekt zakazu hodowli zwierząt na futra – czytamy na ich Facebooku. Udało się już zebrać ponad 180 tys. podpisów w obronie zwierząt futerkowych, jednak liczy się każdy kolejny głos.

"Otwarte Klatki"

Profil organizacji Otwarte Klatki na Facebooku, możesz poprzeć >> TUTAJ <<

Chcesz pomóc w sprawie? Podpisz petycję >> POD TYM LINKIEM <<

Zobacz także

RadioZET.pl/Otwarte Klatki/strz