Zamknij

Koniec z piwem w warsie i sprzedażą alkoholu w samolotach? Jest błąd w nowych przepisach

Redakcja
04.02.2018 12:48
Koniec z piwem w warsie i sprzedażą alkoholu w samolotach? Jest błąd w nowych przepisach
fot. East News

Koniec z piwem w Warsie i sprzedażą alkoholu na pokładzie samolotów - takie mogą być konsekwencje jednego z przepisów podpisanej przez prezydenta ustawy, ograniczającej sprzedaż alkoholu - dowiaduje się Radio ZET.

Nowe przepisy, dotyczące tak zwanych zezwoleń cateringowych, zawierają błąd. Zezwolenia będzie wydawał wójt lub burmistrz gminy, gdzie dochodzi do sprzedaży alkoholu. W przypadku sprzedaży w ruchu na ziemi czy w powietrzu jest to niewykonalne.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Błąd zauważył stołeczny ratusz. Jego urzędnicy poprosili już o interpretację tego zapisu ministerstwo zdrowia, czyli twórcę ustawy.

Wars (dawniej Przedsiębiorstwo Wagonów Sypialnych i Restauracyjnych „Wars”) to przedsiębiorstwo prowadzące catering w pociągach. W ramach współpracy z PKP Intercity oraz przewoźnikiem zagranicznym, Wars świadczy usługi w wagonach restauracyjnych, barowych, sypialnych oraz kuszetkach. – Działamy na rynku przewozów pasażerskich od 1948 roku! Obsługujemy podróżnych w wagonach restauracyjnych, barowych i hotelowych. Każdego dnia 1400 naszych pracowników dba o komfort Państwa podróży – czytamy na ich stronie internetowej.

RadioZET.pl/wars.pl/Wikipedia/strz