Zamknij

Koniec ze zmianą czasu na zimowy! Jest jednogłośne poparcie

Redakcja
11.10.2017 16:16
Koniec ze zmianą czasu na zimowy! Jest jednogłośne poparcie
fot. Pixabay

- Pomysł autorstwa PSL-u, żeby "zatrzymać" czas letni, został jednogłośnie poparty przez komisję spraw wewnętrznych i administracji. Oczywiście to jeszcze nie finał, bo ustawę czeka drugie czytanie, ale taka deklaracja wszystkich partii jest niesamowita i rzadko się zdarza - powiedział w Sejmie lider Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz.

Zagłosuj

Czy popierasz decyzję o rezygnacji ze zmiany czasu na zimowy?

Liczba głosów:

Szef PSL zapewnił, że projekt ustawy ma charakter apolityczny i zyskał duże uznanie w oczach polityków oraz społeczeństwa. 

- Chcieliśmy, aby zmiany weszły w życie jeszcze w tym roku, niestety nie będzie to możliwe - powiedział Kosiniak-Kamysz. - Padła propozycja, aby zmiana czasu obowiązywała jeszcze w tym roku oraz wiosną przyszłego roku, a dopiero od pierwszego października wejdą w życie nowe zasady - dodał.

Rzecznik PSL w aplikacji Mam Zdanie ogłasza przełomową zmianę. Wszystkie partie za rezygnacją ze zmiany czasu. Co o tym sądzisz? Czekamy na TWOJĄ opinię!

O sprawie we wrześniu poinformowała ''Rzeczpospolita''. Polskie Stronnictwo Ludowe złożyło wówczas w Sejmie projekt ustawy o wprowadzeniu czasu letniego przez cały rok. - W polskich warunkach klimatycznych jesień staje się koszmarna, bo większość z nas kończy pracę po zmroku - argumentował Marek Sawicki z PSL.

Zobacz także

Ludowcy liczyli, że zmiana czasu zostanie skasowana jeszcze w tym roku. Pozytywną opinię o ustawie wydało Biuro Analiz Sejmowych. Władysław Kosiniak-Kamysz uważa, że zmiana czasu jest "głupia" i "męczy Polaków". Marek Sawicki wskazywał, że zmiana czasu u wielu osób powoduje problemy z przestawieniem organizmu. 

Najbliższa zmiana czasu w nocy z 28 na 29 października. Cofniemy wtedy wskazówki zegarów o godzinę - z trzeciej na drugą.

RadioZET.pl/PolsatNews/DG